Lai cik maza vai liela nebūtu mūsu virtuve, tajā vienmēr tiks gan cepts, gan vārīts un, lai cik efektīva nebūtu mūsu mājokļa ventilācija un, cik plaši nevērtos modernie logi, ir kāda iekārta, bez kuras mūsdienās grūti iedomāties darbošanos pie plīts. Par to šoreiz arī parunāsim. Tvaika nosūcējs. Kādi tie ir, kādas ir to atšķirības un, ko nozīmē to tehniskie parametri
Pirmais tips – plakanie nosūcēji. Tie ir pakārti virs plīts, attīra gaisu, taču tiem nav ievada ventilācijā. Vienīgais, kas tos „savieno ar apkārtējo pasauli” ir elektrības vads. Gaisu tie attīra pateicoties filtru sistēmai – to iesūc, attīra no smakām, tauku daļiņām un putekļiem un atgriez atpakaļ telpā. Ja neatzīstat augšējos piekaramos skapjus un ventilācijas ievads ir pārāk tālu, izvēlēties šo tvaika nosūcēju.
Otrs nosūcēju veids – kupolveida nosūcēji. Šis konuss tiek stiprināts virs plīts, augšpusē pie tā tiek stiprinātas ventilācijas caurules, kas tiek ievadīta ventilācijas šahtā. Protams, ka šie tvaika nosūcēji izskatās vislabāk un mūsdienīgāk. Arī ventilācijas pievada caurules ir eleganti apslēptas. Te gan jāmin, ka izvadam uz ventilācijas šahtu pēc Eiropas standartiem neiesaka lietot gofrētus (pievadu gofrētajās vietās sakrājas putekļi), bet gan gludus pievadus. Kā kupolveida nosūcēju apakšveidu varētu uzskatīt „salas” veida nosūcēju. Tos iespējams stiprināt pie griestiem jebkurā virtuves vietā, kur paredzēts novietot sildvirsmu.
Vēl viens nosūcēju veids – iebūvētie nosūcēji ir piemēroti, ja ventilācijas pievadi (kaut apslēpti) jums šķiet neestētiski, neiederas jūsu virtuves interjerā vai arī ventilācijas atvere atrodas pārāk tālu no sildvirsmas. Tie arī ir plakani, taču to augšpusē tiek stiprinātas ventilācijas pievada caurules, kuras apslēpj virtuves skapji. Šie tvaika nosūcēji piemēroti arī mazām virtuvēm, jo aizņem maz vietas (sākot darbu, to iespējams pavilkt ārā no skapīša). Turpinājums sekos!
Iedvesmojies pats un iesaki draugiem!