Jāatceras, ka, lietojot elektrisko plīti, nav nepieciešams augstas jaudas tvaika nosūcējs, jo nosūcēja ražība var būt pat divas reizes mazāka un arī elektroenerģijas patēriņš būs mazāks.
Ja ir gāzes plīts, tad tvaika nosūcēja ražība nepieciešama ne mazāka kā 400 m3/h, savukārt elektriskajām plītīm – pietiek pat ar 200 m3/h.
Plīts un tvaika nosūcējs ir jānovieto iespējami tuvu ventilācijas šahtai – ideālais attālums ne vairāk kā 3 m, lai nesamazinātu tvaika nosūcēja ražību.
Jāatceras, ka ļoti svarīgs ir attālums no plīts virsmas līdz nosūcējam – ja to uzstāda par zemu, tas iesūks pārāk karstu gaisu, tādējādi negatīvi ietekmēs motora un ventilatora darbību. Ja to uzstāda pārāk augstu – tvaiki plūdīs garām un netiks savākti. Optimālais tvaika nosūcēja augstums no elektriskās plīts virsmas ir 60 cm, bet no gāzes plīts virsmas – līdz 75 cm, atkarībā no plīts virsmas jaudas. Precīzs uzstādīšanas augstums ir norādīts izstrādājuma lietošanas instrukcijā.
Efektīvāk gaisu attīra tvaika nosūcēji, kuri pievienoti ventilācijas šahtai. Recirkulācijas tipa tvaika nosūcēji gaisu attīra mazāk kvalitatīvi.
Labāk izvēlēties tvaika nosūcēju ar LED vai energoefektīvo spuldžu apgaismojumu, jo halogēnspuldzes patērē vairāk elektroenerģiju.
Tvaika nosūcēja efektīvai darbībai ir nepieciešama gaisa pieplūde no citas ventilācijas šahtas vai arī pavērta loga.
Svarīgi tvaika nosūcēja filtrus tīrīt savlaicīgi, jo ar taukiem pārklāti filtri gaisu attīra sliktāk – tie jādarbina ilgāku laiku, tādējādi palielinās patērētās elektroenerģijas daudzums.
Iedvesmojies pats un iesaki draugiem!