Neatkarīgi no tā vai dzīvoklis ir mazs, vai liels, ļoti svarīgi ir paredzēt pietiekami daudz vietas trauku un produktu glabāšanai. Krūžu, glāžu un citu trauku glabāšanai noderēs virtuves sienas skapji. Lai saglabātu sajūtu, ka virtuvē ir daudz vietas, var izvēlēties skapjus ar stikla durtiņām.
Šim nolūkam noderēs arī atvērtie plaukti, taču viens no lielākajiem šādu plauktu trūkumiem – uz traukiem rezultātā nosēžas ļoti daudz putekļu. Savukārt aizvērtie plaukti ļoti labi der elektrotehnikas (tosteru, sulas spiežu) un reti izmantojamo trauku glabāšanai. Tas palīdzēs atbrīvot vietu uz galdiem vai virsmām, kur pamatā arī notiek visi darbi.
Ja virtuvē ir diezgan zemi griesti, var iegādāties virtuves skapjus, kas ir augstāki nekā parasti,lai tie sniegtos līdz griestiem. Izmantojot šāda veida skapi, var nodrošināt vairāk vietas un nevajadzēs regulāri slaucīt putekļus no skapju augšas.
Ietaupīt virtuvē vietu palīdz iebūvētās ierīces, piemēram mikroviļņu krāsns vai ledusskapis. Turpretim, ja virtuve ir ļoti liela, var uzstādīt vēl vienu, nedaudz mazāku izlietni, kas paredzēta dārzeņu mazgāšanai vai ūdens noliešanai ēdiena gatavošanas laikā.
Izvietojot mēbeles, jāpārliecinās, ka galds un citas darba virsmas atrodas piemērotā augstumā. Ja virsmas būs pārāk augstas, būs neērti strādāt, savukārt, ja zemas – vienmēr būs jāpieliecas, tas izraisīs sāpes mugurā.
Interesanti ir tas, ka mēbeļu izvietojums atkarīgs arī no tā vai cilvēks ir labrocis, vai kreilis. Piemēram, labroča virtuvē gāzes plīti labāk izvietot pa labi no galvenās darba virsmas.
Trauku mazgājamo mašīnu labāk izvietot netālu no izlietnes un atkritumu spaiņa, lai būtu vieglāk mest ārā ēdiena atliekas un uzreiz traukus likt iekšā trauku mazgājamā mašīnā. Svarīgākais – virtuves mēbeles jāizvieto tā, lai būtu viegli pārvietoties un darboties. Piemēram, trauku mazgājamās mašīnas atvērtās durtiņas nedrīkst traucēt pārvietošanos pa virtuvi.
Iedvesmojies pats un iesaki draugiem!