Jautājums par virtuves apvienošanu ar viesistabu nebūs aktuāls tiem, kuri savu mājokli tikai ceļ, jo šis arhitektoniskais risinājums šodien jau būs cilvēku ģenētiski pārņemts un, droši vien, paliks nemainīgs vēl tālā nākotnē, tomēr vairums cilvēku joprojām dzīvo ne vien padomijas tipveida mājokļos, bet arī vēsturiski senākās mājās.
Tās arī projektējuši profesionāli arhitekti un arī tajās ir ielikta praktiska doma, kuru arī mums vajadzētu izanalizēt gan no ”par”, gan no ”pret” aspekta.
Protams, mode arī mūs ir iespaidojusi, tāpēc zemapziņā vispirms domājam ”par”. Divu nelielu telpu vietā iegūstam vienu lielāku, plašāku, gaišāku ar vairāk logiem. Uzņemot viesus, mājasmāte nebūs viena virtuvē, kamēr pārējie līksmo. Viņa varēs vienlaicīgi sagatavot uzkodas un piedalīties sarunā, kā arī, šādi galda klāšanā var iesaistīt vairāk izpalīgu .
Ceļš no virtuves uz viesistabu būs daudz īsāks. Mājasmātei nenāksies skraidīt ar tīro un netīro trauku kaudzi, kafijas kannām un paplātēm. Pie tam, pēc viesībām, daudz ātrāk iespējams visu novākt.
Nav nepieciešams otrs televizors virtuvē. Darbojoties virtuves zonā, iespējams vērot televizoru dzīvojamā istabā. Vienlaicīgi ar ēdienu gatavošanu, iespējams pieskatīt bērnus, kas rotaļājas. Lielo pusdienu galdu var izmantot arī par rakstāmgaldu, ja citas vietas dzīvoklī nav. Pēc vakariņu pasniegšanas un galdauta noņemšanas uz tā var izvietot klēpjdatoru un nepieciešamos dokumentus.
Savukārt, tagad padomāsim pretējā virzienā un tieši tā varēsim izprast arī to ,kāpēc tā laika arhitekti ir domājuši tieši šādi . Dzīvoklī kļūs par vienu istabu mazāk. It sevišķi to izjutīs vienas un divistabu dzīvokļu īpašnieki. Kā rāda pieredze, divistabu dzīvoklī, apvienojot virtuvi ar viesistabu, otra telpa kalpo kā guļamistaba. Taču, bērnam paaugoties, vecāki to pārveido par bērnistabu un paši dodas uz apvienoto viesistabu – virtuvi, kur jāaizmirst par vienatni un privāto dzīvi.
Atvērtā plānojuma virtuvē kā uz delnas redzams viss, kas saistīts ar ēdiena pagatavošanu, arī netīro trauku kaudze. Tas prasa papildus rūpes, lai arī šī viesistabas daļa izskatītos vismaz pieklājīgi, ja ne ideāli.
Virtuves grīda kļūst netīra daudz ātrāk, nekā citās telpās. Pie atvērtā plānojuma, tā uzkopjama biežāk, jo netīrumi tūlīt nonāk uz viesistabas daļas gaišā paklāja. Arī vakariņu traukus nāksies mazgāt tūlīt pēc vakariņām, nevis, kā ierasts, vēlāk.
Pat izmantojot labu tvaika nosūcēju, ēdienu pagatavošanas aromāts izplatīsies pa viesistabu. Ēdienu pagatavošanā izmantojot elektroierīces, vai arī, mazgājot traukus, televizoru nāksies noregulēt skaļāk. Naktī var traucēt parastie virtuves trokšņi, kaut vai ledusskapja ieslēgšanās un izslēgšanās.
Iedvesmojies pats un iesaki draugiem!
[ngg_images source=”galleries” container_ids=”1413″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”150″ thumbnail_height=”120″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”24″ number_of_columns=”3″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”0″ slideshow_link_text=”[Show slideshow]” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]