Kanāriju salās (Spānijā) 71 gadu vecs vīrietis tika hospitalizēts ar smagu pneimoniju pēc tam, kad viņu nolaizīja viņa mājdzīvnieks, čivava šķirnes suns. Izrādījās, ka slimība viņam attīstījās, inficējoties ar baktēriju, kas dzīvo suņa mutē. Raksts par to publicēts respektablajā žurnālā Respiratory Medicine Case Reports.
Par vīrieti zināms, ka viņš ir bijušais smēķētājs ar desmit gadu stāžu, slimo ar II tipa cukura diabētu, arteriālo hipertensiju un hroniskām plaušu slimībām. Tajā pašā laikā viņš piekopj “aktīvu, neatkarīgu dzīvesveidu” mazā pilsētiņā, kur dzīvo kopā ar sievu un čivava šķirnes suni.
Spānis tika ievietots slimnīcā ar pneimoniju, ko sarežģīja septisks šoks. Pirms tam viņš vairākas dienas mocījās ar caureju un spēcīgu drudzi, taču palīdzību nemeklēja.
Vīrietis trīs nedēļas pavadīja slimnīcā uz dzīvības un nāves sliekšņa – ārsti viņam uzlika skābekļa masku, lai regulētu elpošanu, kā arī katru dienu ievadīja antibiotikas. Kopš izrakstīšanas pagājuši seši mēneši, un spānis jūtas labi.
Asins analīzes, kas viņam tika paņemtas, ievietojot slimnīcā, liecināja, ka seniors ir inficējies ar Pasturella multocida – baktēriju, kas var mitināties mājdzīvnieku mutē. Šis organisms cilvēkiem reti izraisa pneimoniju, bet mīksto audu infekcijas var rasties pēc suņu un kaķu kodumiem un skrāpējumiem.
Tomēr vīrietis uzstāja, ka čivava viņu nesaskrāpēja un nesakoda. Tāpēc ārsti nonāca pie secinājuma, ka viņu pacients ar infekciju saslimis pēc mājdzīvnieka laizīšanas.
Gulēt gultā ar suni, skūpstīt to un ļaut tam sevi laizīt ir “riskanta uzvedība”, brīdinājuši ārsti. Tikai tāpēc, ka pastāv risks saslimt ar smagu pneimonijas formu, pret kuru īpaši uzņēmīgi ir zīdaiņi un gados vecāki cilvēki.