Daudzi no populārākajiem vārdiem populārajā kultūrā un politikā, sākot no Opras Vinfrijas un Baraka Obamas līdz seram Polam Makartnijam un Stīvijam Vonderam, ir atcerējušies Kvinsiju Džounsu vairākos personīgos svētkos.
Izsakot garu atzinību žurnālā Rolling Stone , Vonders sacīja, ka mūziķis un producents, kurš svētdien nomira 91 gada vecumā, “jāatceras kā vienu no lielākajām Dieva dāvanām pasaulei”.
Vinfrija sacīja, ka “mana dzīve uz visiem laikiem mainījās uz labo pusi” pēc tikšanās ar viņu un raksturoja viņu kā “mīlestību, kas skaļi dzīvoja cilvēka formā”.
Sers Pols sacīja, ka ir “izcili talantīgs” un atgādināja, ka viņam “vienmēr bija mirdzums acīs un viņam bija ļoti pozitīvs, mīlošs gars, kas inficēja visus, kas viņu pazina”.
“Viņa garā karjera aizsākās pirmsākumiem, kad viņš bija trompetists, pēc tam grupas vadītājs, pēc tam daudzu lielisku ierakstu producents,” rakstīja sers Pols .
“Bet kā draugu es vēlētos viņu atcerēties. Mums vienmēr bija jautri viņa klātbūtnē, un viņa leģenda turpināsies cauri gadiem, bet tieši tie privātie brīži, kurus mums bija paveicies ar lielisko cilvēku, es vienmēr palikšu atceries ar mīlestību.”
Džonss palīdzēja izveidot klasiskus ierakstus kopā ar mūziķiem, tostarp Maiklu Džeksonu, Frenku Sinatru un Reju Čārlzu, un sarakstīja vairāk nekā 50 filmu un TV skaņu celiņus.
Viņš arī producēja filmas, tostarp 1985. gada filmu The Color Purple, kas deva Vinfrijai lielu izrāvienu.
“Es nekad nebiju piedzīvojusi un kopš tā laika neesmu piedzīvojusi nevienu, kura sirds būtu tik piepildīta ar mīlestību,” sacīja raidījuma vadītājs un aktrise.
“Viņš staigāja ar plaši atvērtu sirdi un izturējās pret visiem tā, it kā viņi būtu vissvarīgākā persona, ko viņš jebkad bija saticis. Viņš bija Gaisma. Nav ēnu.”
Viņa piebilda: “Viņš bija varenākais no dvēselēm. Viņa dzīve uzlaboja manu dzīvi un katru dzīvi, kurai viņš pieskārās. Tas būs viņa globālais mantojums.
“Vislielākā, pilnīgākā, mīlestības pilnākā dzīve, kāda jebkad bijusi. Viena no viena!”
Savā veltījumā Vonders raksta, ka “Kvinsija zaudēšana ir vairāk nekā sirdi plosoša”.
Pāris strādāja kopā, kad Džonss 1985. gadā producēja labdarības singlu We Are the World, kā arī dziesmas ar Džeksonu un Donnu Sameru.
Džounsu motivēja “ideja dot un iegūt labāko – nevis par naudu, bet tikai par mākslu”, rakstīja Vonders. “Jūs varat atskatīties un dzirdēt to visu, kad dzirdat viņa mūziku.”
Dziedātājs piebilda, ka Džounss “jāatceras kā zvaigzne, kuru mēs turpināsim degt tik ilgi, kamēr pastāvēsim kā cilvēki, nesot vēstījumus un mūziku, ko viņš darīja”.
“Ja es būtu varējis izvēlēties savus pēdējos vārdus Kvinsijam, pirms viņš veica šo pāreju, man būtu jāaizņemas kaut kas tāds, ko Djūks Elingtons vienmēr teiktu: “Kvinsij, es tevi neprātīgi mīlu.”
“Mainītā vēsture”
The Weeknd , kurš uzrakstīja priekšvārdu Džonsa grāmatai 12 piezīmes par dzīvi un radošumu un iekļāva viņu savā albumā Dawn FM, publicēja 900 vārdu garu veltījumu “cilvēkam, kurš mainīja ne tikai manu dzīves gaitu, bet arī vēsture”.
“Darbs, ko viņš dara, kad kameras ir izslēgtas, bieži ir bijis visietekmīgākais,” viņš rakstīja.
“Viņa pazemība mani nepārspēja. Šajā biznesā ir ierasts uzskatīt, ka esat lielākais VIP uz Zemes pēc tam, kad esat nopelnījis rekordu un nedaudz slavas.
“Bet redzēt, ka cilvēks, kurš ir sasniedzis vairāk nekā jebkurš cits, iztiek bez patmīlības, bija labākais piemērs, kā runāt.”
Hitmeikers Farels Viljamss Džounsu pasludināja par “visu laiku izcilāko”.
“Esmu pagodināts, ka pazinu Kvinsiju un esmu dalījies ar viņu tik daudzos brīžos,” viņš rakstīja.
“Nepārspējams talants, kas man ļoti pietrūks.”
Džastins Timberleiks Džounsu raksturoja kā “mākslinieku vienreiz mūžā”.
Viņš rakstīja, ka viņš bija “amatniecības izcilības piemērs” un “padomdevējs tik daudziem, kas ir sekojuši”.
“Uzaugot, klausoties tik daudzus viņa mūžīgos darbus, tika veidota tik liela daļa no mūzikas, kuru es gribēju radīt vai būt daļa no tās. Maestro aiz tik daudziem maniem iecienītākajiem māksliniekiem.”
Viņš piebilda: “Viņš man deva tik daudz norādījumu, kurus es ņemšu sev līdzi uz visiem laikiem.”
Timberkale beidza savu vēstījumu: “RIP, karali. Tavs ieguldījums dzīvos mūžīgi mūžos. Kādā ceļojumā jūs mūs visus esat vedis.”
U2 līderis Bono rakstīja: “Kur viņš ir šovakar… mūzika būs nedaudz melodiskāka, mazliet interesantāka harmoniski un noteikti arī ritmiskāka… un jā, skaļāka.”
Grupas Fugees reperis un producents Vaiklfs Žans sacīja: “RIP manam mentoram #QuincyJones, jūs esat iemesls, kāpēc es kļuvu par komponistu 16 gadu vecumā… Lai dzīvo mūzikas karalis.”
Bārbra Streizande , kura strādāja kopā ar Džounsu pie sava 1988. gada albuma Till I Loved You, sacīja: “Viņš pasaulei deva tik daudz. Mans dārgais draugs, man tevis tik ļoti pietrūks.
“Mīļais Kvinsij, mēs vienmēr paturēsim tevi savās sirdīs.”
Daiana Rosa, kas piedalījās kopā ar Maiklu Džeksonu 1978. gada filmā The Wiz, kurai Džonss veidoja skaņu celiņu, sacīja: “Viņa mīlestība un mūzika aizkustināja mūsu sirdis un dvēseles. Viņa vārdi un mantojums turpinās mūs visus iedvesmot uz visiem laikiem.”
Džonsa raženajā un daudzveidīgajā karjerā ietilpa arī līdzproducenta darbs televīzijas komēdijā The Fresh Prince Of Bel-Air, kas aizsāka Vila Smita karjeru .
“Kvinsijs Džounss ir mentora, tēva un drauga definīcija,” rakstīja Smits.
“Viņš norādīja uz manām lielākajām daļām. Viņš mani aizstāvēja. Viņš mani audzināja. Viņš mani iedrošināja. Viņš mani iedvesmoja. Viņš pārbaudīja mani, kad vajadzēja. Viņš ļāva man izmantot savus spārnus, līdz manējie bija pietiekami spēcīgi, lai lidotu.”
Džonss izaudzināja arī jaunu mākslinieku paaudzi, tostarp Grammy ieguvēju britu mūziķi Džeikobu Koljē.
Viņš rakstīja: “Vairāk nekā leģenda. Reālas dzīves supervaronis. Meistarīgs burvis. Sīva dzīves cienītājs. Visaugstākā līmeņa cilvēks. Mans draugs, dvēseles brālis un Ziemeļzvaigzne…
“Viņš mani pacēla, dodot man drosmi ticēt savai būtībai un sekot visur, kur tas vedīs, tādā veidā, kas uz visiem laikiem būtiski mainītu manas dzīves gaitu.”
Viņš piebilda: “Man ļoti pietrūks sava iemītnieka, visforšākās “vectēva” figūras uz planētas — sarūgtinātas, mirgojošas acs, greizs rādītājpirksts, nepārspējamie Pikaso, Stravinska, Sinatras, Putnu, Nadijas Bulandžeras stāsti, ad infinatum. – un bezgalīgā laipnība, beznosacījumu atbalsts un mīlestība, kā arī satriecošā mūzikas bagātība, ko mēs visi varam baudīt mūžīgi.
“Tu būsi katrā notī, ko es spēlēju.”
Tikmēr Dženela Monē atcerējās, kā “muzikāli viņš mūs iedvesmoja sapņot par Wild and Big”.
Viņa teica: “Viņš lika man un tik daudziem māksliniekiem un mūziķiem justies, ka mēs varam darīt jebko. Vēl vairāk, ar savu ieguldījumu viņš mums parādīja, ka varam darīt jebko, jo viņš to darīja.
“Es tevi mīlu. Man tevis pietrūks. Tavs gars dzīvo mūžīgi.”
Oskara balvas ieguvējs aktieris un reperis Džeimijs Fokss pateicās Džounsam “par mūzikas dāvāšanu pasaulei” un “par to, ka pasaulei sniedza piemēru tam, kāds var būt lielisks cilvēks”.
“Jūs mācījāt mums, kā dzīvot, jūs mācījāt mums, kā iegūt katru mirkli no dzīves,” viņš teica.
“Jums nav ne jausmas, kāda ietekme jums bija uz jaunu vīrieti no Teksasas… ietekme, kuru jūs atstājāt uz visu pasauli, nekad netiks aizmirsta… atpūtieties pie varenā KING.”
Reperis Ice T piebilda: “Genius ir brīvi lietots, bet reti pelnīts apraksts. Kvinsijs bija MAN.
“Es ieguvu savu 1. Grammy ar Kvinsiju, un es dzīvoju ar viņa Wisdom katru dienu… Šis trāpīja man. Dievs svētī tevi KING.”
Atzinības nāca arī no politiskās pasaules, bijušais ASV prezidents Obama sacīja: “Viņa mūzika uzrunāja ikvienas rases un jebkura vecuma klausītājus.
“Un, veidojot karjeru, kas viņu aizveda no Čikāgas ielām uz Holivudas augstumiem, Kvinsijs pavēra ceļu melnādaino vadītāju paaudzēm, lai atstātu savas pēdas izklaides biznesā.”
Prezidenta kandidāte Kamala Herisa viņu raksturoja kā “celmlauzi”.
“Viņš dzīvoja savu dzīvi bez atvainošanās, izmantojot savas dāvanas, lai paceltu citus,” viņa rakstīja. “Viņš nojauca barjeras un atvēra durvis tiem, kas nāca pēc viņa, nevis uzslavas dēļ, bet tāpēc, ka viņš zināja mūsu kopīgā potenciāla spēku.”
Viņa piebilda: “Man bija tas gods saukt Kvinsiju par draugu. Es vienmēr atcerēšos viņa gara dāsnumu, nesavtīgo atbalstu un dziļo laipnību. Mūsu pasaule ir zaudējusi milzi. Taču viņa melodijās un dzīvēs, kuras viņš pieskārās, Kvinsija mantojums dzīvos mūžīgi.”
Bet prezidents Džo Baidens teica, ka viņš ir “mūzikas ģēnijs, kurš pārveidoja Amerikas dvēseli – vienu ritmu, vienu ritmu un vienu atskaņu vienlaikus”.
Arī meita Martina Džounsa dalījās atmiņās, sakot, ka viņas tēvs ir bijis “mans draugs, mans stingrs, mans norādījums un iedvesmas avots tam, kā izskatās mīlestība”.
Viņa turpināja: “Caurums manā sirdī noteikti prasīs laiku, lai to dziedinātu. Es turēšu viņa humoru, vārdus, viņa gudrību un dzīves mīlestību sev tuvu un virzīšos uz priekšu ar spēku, ko viņš manī ieaudzināja, un ar katru unci es varu tikai cerēt, ka atbalstīšu savus brāļus un māsas un mīlēšu viņus no visas sirds.
“Otrkārt, tas ir par to, cik daudzas dzīves, ko es zinu, viņš ir aizkustinājis tikai tāpēc, ka viņš bija tāds, kāds viņš bija, un daloties mīlestībā par savu amatu ar pasauli. Nepietiek ar “D” teikšanu, ka tev pietrūks, tu vienkārši nekad netiksiet aizmirsts.
“Paldies, ka mīlat mani un biji labākais tētis.”