Pēdējās izmaiņas Rietumu ieroču izmantošanas ierobežojumos Ukrainai pozitīvi ietekmē kaujas. Pēc Ukrainas militārpersonu domām, mērķu iznīcināšana Krievijas iekšienē ļāva veikt vairākus veiksmīgus pretuzbrukumus. Par to ziņo CNN.
Ukrainas drošības dienests (SBU) virsnieks, ar kuru žurnālisti runāja, saka, ka Krievijas militārpersonas vairs nevar justies nesodīti un droši.
“Mēs esam iznīcinājuši mērķus Krievijas iekšienē, ļaujot veikt vairākus veiksmīgus pretuzbrukumus. Krievijas militārpersonas vairs nevar izjust nesodāmību un drošību,” sacīja vecākais virsnieks.
Arī kaujinieki frontes līnijā saka, ka ieroču piegādes ietekmē karadarbības gaitu. Tagad to visu var izmantot, lai uzbruktu Krievijas teritorijai, kas ietekmē kopējo kaujas ainu.
“Mēs izvietojam visefektīvākās ieroču sistēmas apgabalos, kur krievi cenšas izlauzties cauri aizsardzības līnijām un Krievijas virzība uz priekšu ir ievērojami palēninājusies,” sacīja 148.artilērijas brigādes virsnieks Ivans.
Lai gan Ukraina nespēja atgūt lielas teritorijas, valstij izdevās apturēt katastrofu – iespējamo Harkivas okupāciju. Starptautiskais drošības eksperts Oleksijs Meļņiks sacīja, ka iepriekš atbrīvoto teritoriju atkārtota okupācija uz ziemeļiem no Harkivas ir “traģisks brīdis” Ukrainai. Tomēr tas arī iezīmēja pagrieziena punktu Rietumu partneriem, atļaujot Aizsardzības spēkiem vismaz daļēji mērķēt uz Krievijas teritoriju.
Pēc Ukrainas Aizsardzības ministrijas informācijas, tika iznīcināts komandpunkts Belgorodas apgabalā, munīcijas noliktava Voroņežā, dronu bāze un lidlauks Krasnodarā, kā arī sakaru centri Brjanskā.
“Ukraina sāka HIMARS triecienus pret mērķiem Belgorodas reģionā un piespieda krievus atsaukt S-300, kuri uzbruka Harkivai, tāpēc tagad Harkiva ir ārpus Krievijas S-300 sistēmu diapazona,” sacīja Konrads Muzika, Rochan Consulting direktors.
Tomēr joprojām ir svarīga problēma, ka Ukrainai ir pietiekami daudz ieroču, lai atturētu ienaidnieku, bet ne, lai būtiski mainītu situāciju, norāda militārpersonas. Drīzumā vajadzētu ierasties iznīcinātāji F-16, taču viņi nebūt nav pārliecināti, ka tas spēs būtiski mainīt situāciju.
“Ukraiņi būs ļoti sarežģītā situācijā līdz augustam-septembrim, kad pirmie mobilizētie puiši sāks doties uz priekšējo līniju, ir liela cerība, ka viņi spēs stabilizēt situāciju, sākot no augusta un turpmāk, bet kamēr tas nenotiks, ļoti iespējams, ka Krievijai sekmēsies,” secināja Muzika.