ASV iknedēļas žurnāls TIME par Gada cilvēku un “Ukrainas garu” atzinis Ukrainas prezidentu Volodimiru Zeļenski
Zelenska biogrāfijā bija maz tādu, kas paredzētu viņa vēlmi stāvēt un cīnīties. Viņš nekad nav dienējis armijā un neizrādīja lielu interesi par tās lietām. Viņš ir prezidents tikai kopš 2019. gada aprīļa. Viņa profesionālos instinktus veidoja viņa kā aktiera dzīve uz skatuves, kā improvizētu komēdiju speciālistam un producentam kino biznesā. Kā izrādījās, šai pieredzei bija savas priekšrocības, ”raksta Time.
Izdevums atzīmē, ka Zelenska ierocis šajā karā bija jaunākā modeļa iPhone.
“Viņa spēja uzrunāt pasauli pa šo tālruni – viņa vēlās nakts runās sociālajos medijos, nebeidzamajos zvanos ārvalstu līderiem un atbalstītājiem, bija tikpat svarīgi kā tanku skaits viņa armijā.”
Ar savu uzvedību kara sākuma dienās Zelenskis pierādīja, ka “drosme ir lipīga”.
“Ja tas šķiet dabiski līderim krīzes situācijā, padomājiet par vēsturisku precedentu. Tikai sešus mēnešus iepriekš Afganistānas prezidents Ašrafs Gani, daudz pieredzējušāks līderis par Zelenski, bija aizbēdzis no galvaspilsētas, tuvojoties talibu spēkiem. 2014. gadā viens no Zelenska priekšgājējiem Viktors Janukovičs aizbēga no Kijivas, kad protestētāji aplenca viņa rezidenci, un viņš joprojām dzīvo Krievijā. Sākoties Otrajam pasaules karam, Albānijas, Beļģijas, Čehoslovākijas, Grieķijas, Polijas, Nīderlandes, Norvēģijas un Dienvidslāvijas vadītāji, bēga no Vācijas Vērmahta virzības un izdzīvoja karu trimdā.
Izdevums arī raksta par Zelenska braucienu uz Hersonu tūlīt pēc atbrīvošanas, norādot, ka “neviens nestāvēja miera stājā un nesaluteja virspavēlniekam, kurš ieradās”. Kad sākās karš, viņš kaujas laukā deva saviem ģenerāļiem brīvību, vienlaikus koncentrējoties uz to, kur viņš varētu būt visefektīvākais: pārliecināt pasauli, ka Ukrainai ir jāuzvar par katru cenu, raksta Time.