Tuvojas Mārtiņdiena, kura ir viena no dažādu tradīciju pārpilnākajām tradicionālo svētku dienām un viena obligātajām svētku galda sastāvdaļām ir putna gaļas klātbūtne. Tradīcijās figurē gan zoss, gan gailis, gan vista, bet kā jau daudzos svētkos, der atcerēties, ka Mārtiņdienas mielasts ir tikai neliela šo svētku sastāvdaļa. Protams, ļoti smalkā mielastā šī recepte neiederēsies, bet tuvāko mājinieku cienastam šis viltojums ar maltu vistas gaļu noteikti būs gards un sātīgs pārsteigums.
Izmantosim 10 plānās piena mīklas pankūkas, aptuveni 1 kilogramu pildīšanai sagatavotu maltās gaļas masu (vistas gaļa, 1 ola, 1 sīpols, sāls un pipari), 3 olas, glāzi piena, 3 – 4 karotes miltus, 2 karotes augu eļļu un sāli.
Pankūkām vislabāk izvēlieties pašu iecienītu un pārbaudītu recepti. Kopumā vajadzēs 10 plānās pankūkas un to izcepšanu arī sākam. Tā kā gatavošanas process tehnoloģiski atgādinās pildītu pankūku gatavošanu, tam varat izvēlēties gan iepriekš apceptu gaļas masu, gan izmantot vārītu vistas gaļu, gan, kā šoreiz, svaigu pildījuma masu.
Cepamtrauku ieziežam ar augu eļļu, ieklājam tajā 1 pankūku, nākošās 8 pankūkas pildām ar gaļas masu, sarullējam un vispirms cepamtraukā izkārtojam 4 no tām. Bļodiņā sakuļam 3 olas ar glāzi piena un 3 – 4 karotēm miltu un pusi no maisījuma pārlejam cepamtraukā. Virsū liekam atlikušās 4 sarullētās pankūkas, apziežam ar lielāko daļu no atlikušās omletes masa, virsū uzklājam 10. pankūku, ar rokām to piespiežam, lai izveidotu zoss cepetim līdzīgu reljefu un apziežam ar atlikušo omletes masu.
Cepam 130 – 150 grādos un cepšanas laiku izvēlāmies tādu, lai tā pietiktu jūsu izvēlētas un iepriekš sagatavotās gaļas gatavībai. Tas var prasīt arī stundu laika, bet varat paaugstināt cepšanas temperatūru un cepamtrauku sākumā pārklāt ar foliju un tuvāk beigām to noņemt.
Iedvesmojies pats un iesaki draugiem!