Lidosta ar vairāk nekā 30 miljoniem pasažieru gadā, kas saņēmusi neskaitāmas balvas un tai pieder vairāki pasaules rekordi, draud pazust jūrā. Japānas megaprojekta infrastruktūra vienkārši ir pārāk smaga.
Kansai starptautiskā lidosta tika uzbūvēta uz divām mākslīgām salām Osakas līcī, izmaksāja aptuveni 20 miljardus ASV dolāru, un tā darbojas kopš 1994. gada. To ar kontinentu savieno 3,75 kilometrus garš tilts.
Tās konstrukcija ir pat izstrādāta, lai izturētu zemestrīces. Piemēram, skrejceļi ir bruģēti ar speciālu asfaltbetona maisījumu, kas ļauj tiem locīties un deformēties, samazinot lūzumu risku.
Tomēr tieši tā unikālā dizaina dēļ lidosta cīnās ar lielu problēmu: pastāvīgu iegrimšanu! Kā nesen rakstīja “Essential Japan”, pēdējo 30 gadu laikā tā ir nogrimusi par vairāk nekā 11,5 metriem.
Tās svars rada spiedienu uz māla un dūņu jūras gultni, uz kuras tā atrodas. Lai gan inženieri paredzēja zināmu iegrimšanu rekultivētās augsnes sablīvēšanās dēļ, tas notiek daudz ātrāk, nekā gaidīts.
Sākotnējās aplēses liecināja par aptuveni astoņiem metriem kāpuma 50 gadu laikā, taču lidosta jau pārsniedza šo vērtību, kad tā tika atvērta. Lai to novērstu, salas tika paceltas, un pēc plūdiem 2018. gadā tika pacelta arī jūras siena un aizsprosts.
Tomēr saskaņā ar vairāku mediju ziņām lidosta varētu sasniegt jūras līmeni līdz 2056.gadam un tādējādi tikt pilnībā appludināta.
1,7 kilometrus garajā Kansai starptautiskajā lidostā ir garākā termināļa ēka pasaulē. Tā arī ieguva slavu ar savu izcilo bagāžas apstrādes rekordu – nekad nebija pazudusi neviena bagāža