Līderi ar augstu emocionālo inteliģenci nosaka toni komunikācijai darbā. Tomēr, ja priekšniekam nav atbilstoša līmeņa empātijas, tas var iedragāt darbinieku morāli un kavēt izaugsmi. Mrdijs CNBC uzskaitīja trīs sliktos ieradumus, kas piemīt spēcīgiem līderiem.
Ar tiem dalījās psihologs Daniels Golemans.
Publiski pārmetumi
Ja darbinieks kaut ko izdarījis nepareizi, piemēram, kļūdījies publiskā prezentācijā, tas nenozīmē, ka viņam visu acu priekšā vajadzētu aizrādīt. Tieši publiska kritika grauj kolēģa uzticību. Labāk ir apspriest visus trūkumus viens pret vienu.
Perfekcionisms līdz galējībai
Līderi, kuri vienmēr meklē tikai nepilnības, rada negatīvu vidi. Perfekcionisms ir labs, un vadītājiem vajadzētu motivēt kolēģus censties būt labākiem. Bet, ja atsauksmes vienmēr ir tikai negatīvas, tas nepalīdz, bet, gluži pretēji, traucē.
Nevajadzīgi strīdi
Skaļi strīdi ar kolēģiem var devalvēt viņu viedokli. Ja vadītājs pastāvīgi nepiekrīt darbiniekiem, viņiem var šķist, ka viņi nespēj veikt savu darbu. Un tas var vēl vairāk ietekmēt viņu veiktspēju. Labākais risinājums ir tad, ja vadītājs palīdz atrisināt strīdīgu situāciju, nevis to rada.