25 idejas nelielām vannas istabām esam apkopojuši jaunajā galerijā , bet tās ievadā turpinām tēmu par pelējuma sēnīti. Vēl viens specifisks, attīstību veicinošs apstāklis var būt pārlieku agra apkures atslēgšana pavasarī un pārlieku vēla tās pieslēgšana rudenī. Arī tas rada labvēlīgus apstākļus šīs pelējuma sēnītes attīstībai.
Normāli komforta apstākļi cilvēkam ir tad, ja mitrums ir 70 – 80%. Ja dzīvojamā telpā ir pārlieku augsts mitruma līmenis (daudz istabas augu, dzīvnieki, bieža veļas mazgāšana, nevienmērīga telpu apkure, slikta vēdināšana utt.), mitrums kondensējas konkrētās vietās. Tādas vietas ātri kļūst kā nākamais pelējuma sēnītes rašanās un vairošanās avots.
Pelējuma sēnītes ietekme uz cilvēka veselību. Svarīgi zināt, ka pelējuma sēnīte nav tik daudz kaitīga celtniecības konstrukcijai, cik cilvēka veselībai. Sporām nokļūstot elpošanas un asinsrites sistēmā, tas var radīt daudzas saslimšanas. Pie tam, vairojoties pelējums izdala lidojošus organiskus savienojumus, kam ir specifiska smarža un ļoti kaitīga ietekme uz veselību. Sekas var būt dažādas. Pirmkārt, tās var būt grūti diagnosticējamas un ārstējamas ādas alerģiskas saslimšanas (dermatoze, mikoze) un elpošanas slimības (iesnas, klepus, ieskaitot bronhiālo astmu).
Arī atbalsta-kustību aparāta un locītavu-reimatiskās slimības, nesaprotama iemesla galvassāpes, vemšana, reiboņi un pat vājums. No šīm likstām vispirmām kārtām cieš bērni, vecāka gadagājuma cilvēki un cilvēki ar vāju imunitāti. Turpinājums sekos!
vannas48