Zem flīzēm jābūt nekustīgam akmens materiālam, kas atzīts par piemērotu slapjām telpām. Saplākšņa vai skaidu plates siena tām neder. Uz vecajām flīzēm var likt jaunas, bet pirms tam noteikti jāpārliecinās, ka zem flīzēm nav nekādu mitruma bojājumu. Vecajās ēkās savulaik izmantotie mitrumizolācijas materiāli ne vienmēr atbilst mūsdienu prasībām.
Ja, plānojot remontu, rodas problēmas vai šaubas, drošāk pirms darba sākšanas un materiālu gādāšanas konsultēties ar speciālistiem. Nemākulīgas kļūmes, flīzējot sienas un grīdu mitrā telpā, vēlāk var dārgi izmaksāt.
Dušas priekus var palielināt ar dažādas formas dušas uzgaļiem. Taupīgie, mazgājoties zem ekodušas, var samazināt ūdens patēriņu pat divas reizes. Ir arī masāžas dušas uzgaļi. Bērniem dušošanos patīkamāku darīs viņiem piemērots mazāks dušas uzgalis, ko ērti turēt rokā.
Drošības un ērtības labad virs vannas malas pie sienas varētu būt rokturis, pie kā pieturēties, iekāpjot un izkāpjot no vannas. Grīdas segumam jābūt tādam, lai slapjumā neslīd kājas, vai arī nosegtam ar blīvu vannasistabas paklāju.
Mazgājamās telpas durvju slēdzenei vai aizbīdnim jābūt vajadzības gadījumā atveramam arī no ārpuses. Nekad nežāvējiet matus ar fēnu, sēžot vannā! Ja fēns iekritīs ūdenī, varat saņemt nāvējošu elektrības triecienu vai arī šoka dēļ vannā noslīkt, apdraudēti ir arī tuvinieki, kas steigsies jums palīgā. Vannasistabā novietotajai veļas mašīnai jābūt iezemētai. Pagarinātāja vada savienojuma vieta nedrīkst atrasties uz slapjas grīdas. Izejot no mājas, izslēdziet veļas mašīnu.
Pirms iebūvējat vannasistabā pirti, saskaņojiet ieceri ar visiem nepieciešamajiem dienestiem un ievērojiet visus drošības noteikumus. Uzziniet, kā pirts iebūvēšana ietekmē apdrošināšanas noteikumus. Drošības labad ieteicams neiet uz pirti vienam.