Aizvadītajās dienās, laika posmā no 21.februāra līdz 24.februārim, saņemta informācija par 178 gadījumiem, kad iedzīvotāji vērsušies pēc palīdzības policijā vai konstatēts, ka noticis noziedzīgs nodarījums. Pieņemts viens Valsts policijas lēmums par nošķiršanu. Reģistrēti 18 ceļu satiksmes negadījumi, kur divos no gadījumiem trīs cietušas personas. Pie transportlīdzekļu stūres, alkoholisko dzērienu iespaidā, sēdušies seši transportlīdzekļu vadītāji – trīs automašīnu vadītāji, viens mopēda un divi velosipēda vadītāji. Noformēti 257 administratīvā pārkāpuma protokoli ceļu satiksmes jomā, no kuriem 160 bija par atļautā ātruma pārsniegšanu.
Aizvadītajā nedēļas nogalē Vidzemes reģiona pārvaldes apkalpojamā teritorijā reģistrētas vairākas zādzības. Amatas novadā, kādā īpašumā, konstatēts, ka, izsitot loga stiklu, iekļūts mājā , no kuras nozagts motorzāģis. Kopējie materiālie zaudējumi 100 eiro, uzsākts kriminālprocess. Savukārt Valmierā no automašīnas nozagts planšetdators. Policijā uzsākts kriminālprocess.
Vakar ap pulksten 18:30 Alūksnes novadā, Alūksnē, Pils un Lielās Ezera ielas krustojumā kāds vīrietis, vadot velosipēdu, iebrauca ceļa nožogojuma margās, kā rezultātā krita un guva miesas bojājumus. Cietušais nogādāts medicīnas iestādē. Jāpiebilst, ka vīrietis velosipēdu vadījis pamatīgā alkohola reibumā. Vīrieša izelpā konstatētas 3.05 promiles. Uzsākts administratīvā lietvedība.
Savukārt Naukšēnu novadā, Ķoņu pagastā, pagaidām nenoskaidrota persona, vadot automašīnu, nobrauca no ceļa braucamās daļas un iebrauca kokā. Ceļu satiksmes negadījuma rezultātā cieta divas personas. Arī šajā gadījumā personām tika konstatēts alkohola reibums – 2,71 un 2,63 promiles. Policija skaidro negadījuma apstākļus.
Automašīnas vadīšana, pat iedzerot nedaudz alkohola, rada draudus gan savai, gan apkārtējo veselībai un drošībai. Lai sēstos pie stūres, nepieciešama uzmanība, adekvāta domāšana, ātra uztvere un koordinācija, bet alkohola reibumā šīs spējas pavājinās. Un atceries – dzēris arī gājējs ir bīstams uz ceļa! Sargāsim sevi un citus, būsim atbildīgi piedaloties ceļu satiksmē!
Šī gada 14. februārī policija saņēma informāciju, ka Cēsīs, Glūdas ielā tumšā apģērbā 4-5 vīriešu grupa uz ielas uzbruka kādai sievietei un nodarīja miesas bojājumus. Informācija tika izplatīta arī publiskajā telpā, tostarp policija aicināja atsaukties iespējamos aculieciniekus. Izmeklēšanas laikā tika noskaidrots, ka sieviete sniegusi nepatiesu informāciju un uzbrukums uz ielas izdomāts.
Policija aicina būt atbildīgiem, jo apzināti nepatiesas informācijas sniegšana ir ne tikai sodāma rīcība, bet arī bezatbildīga operatīvo dienestu noslogošana. Turklāt šajā gadījumā tika sniegta informācija par smagu noziedzīgu nodarījumu (iespējamu apdraudējumu personas drošībai, veselībai), uz kuru policija nekavējoties reaģēja, mēģinot meklēt un noskaidrot iespējamās vainīgās personas.
Ņemot vērā Valsts policijas pašreizējo iegūto informāciju, Cēsu pilsētas iedzīvotājiem nav pamata justies apdraudētiem.
Aizvadītajās diennaktīs Vidzemes reģiona pārvaldes apkalpojamā teritorijā reģistrēti pieci ģimenes konflikti no tiem divos gadījumos pieņemts Valsts policijas lēmums par nošķiršanu.
Kopš 2014.gada, kad stājās spēkā normatīvais regulējums, kas paredz pagaidu aizsardzību pret vardarbību, policistiem ir tiesības pieņemt tūlītēju lēmumu par varmākas nošķiršanu. Šī norma pieņemta, lai novērstu vardarbības draudus ģimenēs un nodrošinātu pagaidu aizsardzību pret varmāku, nosakot, ka šai personai nekavējoties jāatstāj mājoklis.
Policija lēmumu par nošķiršanu var piemērot uz laiku līdz astoņām dienām, taču, ja cietusī persona pēc tam vēlas, lai šo jautājumu turpina skatīt tiesa, tad ar policijas starpniecību tiek iesniegts pieteikums tiesai un noteikts policijas lēmums par nošķiršanu uz laiku, kamēr tiesa pieņem savu lēmumu.
Tomēr jāpiemin, ka policija lēmumu var pieņemt tikai uz rakstveida pieteikuma pamata. Ja cietusī persona atsakās rakstīt pieteikumu policijai, tad nošķiršanu piemērot nevar.
Informāciju sagatavoja:
Zane Vaskāne
VP Vidzemes reģiona pārvaldes
Vecākā speciāliste