Tikai 7% Krievijas iedzīvotāju uzskata, ka Maskava netērē pietiekami daudz naudas, lai uzturētu iebrukuma laikā okupētās Ukrainas teritorijas. Saskaņā ar Kommersant citētā Krievijas Valsts humanitāro zinātņu universitātes Platformas centra un Sociālpolitisko pētījumu un informācijas tehnoloģiju centra pētījuma rezultātiem, lielākā daļa palīdzības, kas sniegta “jaunajiem reģioniem”, vai nu sauc par pietiekamu ( 53%) vai pārmērīgu (28%).
Pētnieku aptaujātie respondenti norādīja, ka investīciju palielināšana anektētajās teritorijās ir saistīta ar atbalsta samazināšanos Krievijas reģioniem. Kritizēts tiek arī atbalsts imigrantiem no “jaunajiem reģioniem”: aptaujas dalībnieki uzskata, ka tie provocē nekustamā īpašuma cenu kāpumu.
“Tiks tērēts daudz naudas, un tā visa ir mūsu nauda, un es ceru, ka reģioni nākotnē izrādīsies kaut kā ekonomiski izdevīgi, lai viss netiktu darīts velti, lai Krievija turpina attīstīties, nevis tikai “pasargāt” daļu krievu tautas no kaut kādiem nacionālistiem,” izdevums citē vienu no aptaujātajiem.
Krievijas varas iestādes ir izveidojušas sev informatīvās lamatas, secina pētījuma autori. Maskava cenšas parādīt, cik daudz tā dara anektētajiem reģioniem. Šī iemesla dēļ krievu “patriotiskā” daļa uzskata, ka palīdzības ir pietiekami, bet “kritiskā” – ka par daudz.
Tajā pašā laikā pašpasludinātās Doņeckas un Luhanskas tautas republikas, kā arī anektētās Ukrainas Zaporižjas un Hersonas apgabalu daļas joprojām ir federālā budžeta subsīdiju līderes. Līdz maija beigām Zaporižja un Hersonas apgabali saņēma attiecīgi 28,3 miljardus un 16,9 miljardus (ap 280 un 170 miljoni eiro) neatmaksājamos ieņēmumus, kas veidoja 94,8% un 92,5% no ieņēmumiem. Subsīdiju īpatsvara ieņēmumos tās apsteidza tradicionālos līderus – Ingušiju (90,9%) un Čečeniju (87,8%). Subsīdijas LTR sasniedza 59,1 miljardu rubļu, nodrošinot 86,8% no tās ienākumiem, DTR (80,5 miljardi rubļu) – 85,7%. Anektētās teritorijas galvenokārt dzīvo no nemērķtiecīgām subsīdijām: Maskavas ieceltās vietējās varas iestādes pašas lemj, kam tērēt naudu.
Papildus federālajām subsīdijām “jaunie reģioni” saņem palīdzību no reģioniem. Subjekti piegādā humāno palīdzību, pārvadā transporta un celtniecības aprīkojumu, remontē un būvē ceļus, skolas un bērnudārzus. Reģioni “celtniecībā iegulda daudz naudas, būtībā triljonus,” sacīja Vitālijs Hocenko, kurš tajā laikā ieņēma DTR premjerministra amatu.