Lai gan nezinām to pirmavotu, kurā ziņa par bērniem, kuru mājās nav nevienas grāmatas, izskanēja, pieļaujam, ka tas var būt tikai kārtējais grāmatizdevēju vai bērnu pedagogu un psihologu dvēsles kliedziens, tomēr šajā tēmā ir gana dziļa filosofija.
Tieši tā bija pamatā un lika apstāties pie ieraksta platformā X, kuru šodien publicēja @zauzanna:
”Šodienas šoks, uzzināt, ka ir bērni, kam mājās NAV grāmatu. “Kam grāmatas, ja ir multenes/video/spēlītes?”
Un es nerunāju par riskam pakļautām ģimenēm”.
Apskatīsim, ko par to domā līdzpilsoņi. @lauraazile raksta šādi: ”Realitāte ir skarba. Sašutušiem vecākiem “Bet viņam neinteresē burti/lasīt/grāmatas” uzdodot jautājumu – “Cik bieži Jūsu bērns redz Jūs lasot?” – vari iedomāties atbildi.. kur tad lai tā interese rodas? Tikai dārziņā? Tendence par un ap grāmatām un lasīšanu ir”
@escapist_mom: ”Tikmēr vīrs komentē, ka meitai jau ir vairāk grāmatu, nekā viņam jebkad piederējis.”
@Edite_homka: ”Jā, es mazliet sastingu, kad uz jautājumu – vai lasa grāmatas – atbildēja, ka nē, jo mājas neesot grāmatu…”
@MierigaM: ”Jau vairākās izdevniecības kur esmu bijusi pirkt grāmatas kopā ar bērnu, darbinieces ir neslēptā sajūsmā, ka bērnam tiek pirktas grāmatas. Nedaudz nesapratu sajūsmu, jo šķita, ka tas taču ir tikai normāli. Laikam nav..”
@LuizeMsn: ”Man bērnībā visi grūdās virsū ar grāmatām (visādām pepijām, punkriņāmun antoniem), ļoti nepatka. Sāku lasīt pamatskolas pēdējās klasēs, intereses pēc pieaugušo grāmatas (detektīvi, krimiķi), tās gan patika.”
@WhoIsThisA_hole: ”Mēs (vecāki) mājās nelasam, neinteresē, nav tas mans, bet bērni gan lasa, pat pašu iniciatīvas pēc, ne tikai skolas uzdoto….”
Tātad, vecāki savu viedokli izteikuši gana skaidri, tāpēc šoreiz gribas atgādināt arī seno filosofiju par tēmu ”visi”. Jo noteikti arī šajā jomā nebūs universālu līdzekļu ne problēmas identificēšanai, ne risināšanai, jo, mūsuprāt, visos laikos ir bijusi milzu atšķirība starp to, ka majās grāmatas ir, un to, vai tikai tāpēc tās kāds lasīs. Paldies Dacei par interesanto diskusiju, kura joprojām risinās
Šodienas šoks, uzzināt, ka ir bērni, kam mājās NAV grāmatu. “Kam grāmatas, ja ir multenes/video/spēlītes?” 🤷♀️
Un es nerunāju par riskam pakļautām ģimenēm..— Dace (@zauzanna) February 8, 2024