Šodien, 2.janvārī, Krievijas raķešu uzbrukums Ukrainai demonstrēja, ka Putina armija ir apņēmības pilna teju katru dienu apšaut Ukrainu ar raķetēm. Kā komentārā Ukrainas medijiem sacīja bijušais Ukrainas Bruņoto spēku Ģenerālštāba spīkers, militārais eksperts Vladislavs Seļezņevs, nākamais trieciens varētu tikt atkārtots, tiklīdz okupanti tam atkal sagatavos savus ieročus.
“Pēc Ukrainas Galvenās izlūkošanas pārvaldes (GRU) datiem pagājušā gada novembrī Krievijā jau bija augstas precizitātes raķešu krājumi 870 vienību apmērā. No tām 165 bija ”Kalibr”, aptuveni 160 X-101/X-555/. X-55 tipa, 290 ”Iskander” klasifikācija M, attiecīgi 80 “Kinžal” un aptuveni 150 Kh-22 modifikācijas jeb modernizētās Kh-32 raķetes. Proti, 870 raķetes ir daudz,” stāsta Seļezņevs.
Pēc Selezņeva teiktā, ienaidnieks sāk izmantot kombinēto uzbrukumu taktiku, kas notika 29.decembrī un šodien.
“Sākumā bija daudz ”Šahed” bezpilota lidaparātu, lai maksimāli noplicinātu mūsu pretgaisa aizsardzības sistēmu, un pēc tam kombinēts raķešu trieciens. No Melnās jūras tika izšauts 3 ”Kalibr”, tad 10 “Kinžal”, tad Kh-101/Kh-555/Kh-55, “Iskander”. Ienaidnieks izmanto dažāda veida raķetes, lai maksimāli pārslogotu mūsu pretgaisa aizsardzības sistēmu. Domāju, ka viņš turpinās pielietot šādu taktiku, jo krieviem ir ārkārtīgi svarīgi iegremdēt Ukrainu tumsā, novājināt Ukrainas armijas kaujas spējas, cik vien iespējams, iznīcinot mūsu galvenos pretgaisa aizsardzības sistēmu elementus. Kamēr viņi neiznīcinās mūsu pretgaisa aizsardzību, viņi nespēj sasniegt nevienu no saviem mērķiem. Un treškārt, krievi cenšas iznīcināt pēc iespējas vairāk mūsu militāri rūpnieciskā kompleksa uzņēmumus un mūsu loģistikas tīklus,” iebrucēja taktiku un mērķi raksturo krievs Seļezņevs.
Tam viņš piebilst, ka ziemā krievi ir ieinteresēti uzbrukt Ukrainai gandrīz katru dienu.
“Ir noteikti sagatavošanas un rutīnas darba aspekti. Ir zināms aspekts, kas saistīts ar loģistiku. Dažas raķetes ir jāizņem no noliktavas, jātransportē, jānodod kaujas stāvoklī. Tas var ilgt no vairākām stundām līdz vairākām dienām. Taču ienaidnieks ir gatavībā. Es domāju, ka tuvākajās dienās, kad būs mīnuss temperatūra, no -10 līdz -15, un kad mūsu energotīkls būs visneaizsargātākais, krievi izmantos šo taktiku,” saka militārais eksperts.
Jautāts par iespējamiem mērķiem, kuriem krievi mēģina trāpīt, Seļezņevs saka, ka ienaidnieks, visticamāk, meklējis pretgaisa aizsardzības sistēmas Patriot.
Raķešu uzbrukumi dienas gaišajā laikā
Seļezņevs šo apstākli skaidro šādi: krieviem ir svarīgi, lai viņu droni pārvarētu pēc iespējas lielāku attālumu, lai viņi tos palaistu tumsā.
“Arī bezpilota lidaparāti ir paredzēti, lai pārslogotu mūsu pretgaisa aizsardzības sistēmas. Raķetes tiek palaistas rītausmā, cerot uz mūsu pretgaisa aizsardzības sistēmu operatoru fizisko nogurumu, uz mūsu pretgaisa aizsardzības sistēmu izsīkumu pēc dronu uzbrukumiem. Viņi meklē iespējas, ” rezumē eksperts