Vācija piedzīvo Ķīnas cimdiņkrabju (Eriocheir sinensis) invāziju, ziņo vācu mediji. Desmitiem tūkstošu šo vēžveidīgo īpatņu pārvietojas pa Elbas gultni Vācijas otrās lielākās pilsētas Hamburgas virzienā (Video), kas atrodas valsts ziemeļos starp Baltijas un Ziemeļjūru.
Tiek ziņots, ka šie krabji “apmetās” Eiropas saldūdens tilpnēs divdesmitā gadsimta sākumā, ”atceļojot” no Ķīnas uz tirdzniecības kuģiem. Gadsimta gaitā tie izplatījās lielajās Eiropas upēs, tostarp Reinā un Vēzerā. Ķīnas cimdiņkrabji vairojas jūrā un tad dodas augšup, meklējot barību.
Eksperti saka, ka tie var nodarīt milzīgus bojājumus, aizsērējot ūdensceļus un ar asiem nagiem iznīcināt zvejas rīkus. Turklāt tie iznīcina zivju ikrus un izspiež vietējo savvaļas dzīvo radību cīņā par resursiem.
Visticamāk, šī anomālā uzvedība ir saistīta arī ar globālo sasilšanu, kas ir saasinājusi konkurenci dzīvnieku pasaulē. Pavisam nesen Argentīnai, tostarp tās galvaspilsētai Buenosairesai, pēkšņi uzbruka odu bari, kurus jau sauca par “odu viesuļvētru”.