Ofensīvas laikā Ukrainas bruņotie spēki paļaujas uz “simtiem” nelielu mobilo kājnieku grupu, kas sastāv no 8-10 cilvēkiem, raksta The New York Times.
Publikācijā atzīmēts, ka tas ir “smags kara vešanas veids”, “lēns un asiņains” – tik mazas vienības ir vērstas uz konkrētu Krievijas bruņoto spēku pozīciju ieņemšanu. Tā var būt viena māja ciematā vai noteikta tranšeja.
Atzīmēts, ka Urožaine ciemu, kas atrodas ceļā uz Melitopoli, ieskauj divas tranšeju līnijas, kuras savieno “labirints”, kas sastāv no tuneļiem. Tie ļāva Krievijas militārpersonām izšaut vienā vietā, pēc tam atkāpties un parādīties citā. Pēc Krievijas nocietinājumu sagrābšanas tie kļūst par pamatu nākamajām Ukrainas bruņoto spēku uzbrukuma darbībām un ļauj efektīvi aizstāvēt sasniegtās līnijas no pretuzbrukumiem.
Rakstā ir sniegta vienas konkrētas Ukrainas bruņoto spēku vienības vēsture, kas kopā ar citām iebruka Urožaine. Tā sastāvēja no komandiera un ”neapšaudītiem” jauniesauktajiem. Viņu uzdevums bija ieņemt ciematā konkrētu māju, ko viņi pabeidza vienas dienas laikā, un tad pārgāja pie nākamās.
Ukrainas bruņotie spēki atrodas aptuveni 95 km attālumā no jūras krasta, un tās priekšā joprojām ir vairākas Krievijas aizsardzības līnijas. Ukrainas armijas mērķis ir pārgriezt Krievijas “sauszemes koridoru” uz Krimu, kas iet cauri Ukrainas Zaporižjas un Hersonas apgabaliem. Izdevums citē ukraiņu jūras kājnieka Maksima teikto, ka “pēc Krievijas nocietinājumu pirmās un otrās līnijas atvērsies tiešs ceļš uz jūru”.
Par Urožaine atbrīvošanu kļuva zināms 16. augustā. Tad Facebook tika publicēts atbilstošs Ukrainas Bruņoto spēku 35. atsevišķās jūras kājnieku brigādes video. Ukrainas Bruņoto spēku Ģenerālštāba pārstāvis Andrijs Kovaļovs sacīja, ka ukraiņu karaspēks ciematā ir nostiprinājies sasniegtajās līnijās. Par to ziņoja arī Ukrainas aizsardzības ministra vietniece Hanna Maļara