Ukrainas specvienības piedalās kaujas operācijās Sudānā pret nemierniekiem un Krievijas spēkiem. Šis fakts ir daļa no stratēģijas, kuras mērķis ir graut Krievijas militārās un ekonomiskās operācijas ārvalstīs. Par to ziņo The Wall Street Journal
Pēc WSJ ziņām, Sudānas Republikas suverēnās padomes vadītājs Abdels Fatahs al Burgans vērsās pēc palīdzības pie Ukrainas prezidenta Volodimira Zelenska pēc tam, kad šī Āfrikas valsts 2022.gadā slepeni piegādāja Kijivai ieročus.
WSJ atsaucas uz vairākiem ukraiņu karavīriem, kas piedalījās operācijā, kuri stāstīja, ka dažas nedēļas pēc izsaukuma Sudānā nolaidušies speciālie spēki un sākuši kaujas, lai no galvaspilsētas Hartūmas padzītu nemiernieku spēkus.
“Frontes līnija karā starp Ukrainu un Krieviju tagad sniedzas līdz Āfrikai,” teikts materiālā.
Vienlaikus raksta autori atzīmēja, ka “šī operācija ir saistīta ar būtisku politisko risku laikā, kad Rietumu atbalsts Ukrainai svārstās”.
“Sudānā Ukraina iejaucas iekšējā konfliktā svešā valstī, kurā gājuši bojā desmitiem tūkstošu civiliedzīvotāju, un ASV apgalvo, ka abas puses ir pastrādājušas kara noziegumus. ASV valsts sekretārs Entonijs Blinkens ir brīdinājis, ka jebkura valsts, kas sniedz materiālu atbalstu “ir atbildīga par kūdīšanu uz zvērībām.” pret Sudānas iedzīvotājiem,” teikts WSJ.
Ukrainas Aizsardzības ministrijas Galvenās izlūkošanas pārvaldes vadītājs Kirilo Budanovs komentārā WSJ atteicās minēt, vai uz Sudānu ir nosūtīts karaspēks, taču tajā pašā laikā izklāstīja šādas nosūtīšanas pamatojumu.
“Karš ir riskanta lieta. Mēs vedam pilnvērtīgu karu ar Krieviju… Viņiem ir vienības dažādās pasaules malās, un mēs dažreiz mēģinām viņiem dot triecienu tur,” sacīja Budanovs.
WSJ ziņo, ka Ukrainas militārpersonas arī sākušas mācīt Sudānas karavīriem dažas taktikas, kas viņiem palīdzējušas noturēt lielo Krievijas armiju. Jo īpaši runa ir par dronu izmantošanu.
Saskaņā ar WSJ teikto, ukraiņi februārī palīdzēja Sudānai pārvest Turcijas bezpilota lidaparātus Bayraktar TB2 , kas spēj veikt precīzus gaisa triecienus.