Šajā ziemā Ukrainas bruņotie spēki sāks masveida Krievijas un Krimas apšaudes, izmantojot bezpilota lidaparātus, intervijā Ukrainas medijiem paziņoja Ukrainas Bruņoto spēku Ģenerālštāba Galvenās kaujas trieciensistēmu pārvaldes vadītājs brigādes ģenerālis Serhijs Baranovs..
Viņš sacīja, ka šāda taktika šajā gadalaikā būtu prioritāte, jo skarbie laika apstākļi varētu kavēt sauszemes ofensīvas. “Mēs plānojam izmantot iepriekšējos gados gūto pieredzi un izmantot bezpilota lidaparātus, lai dotu graujošu triecienu krieviem, kad kaujas būs daudz statiskākas,” sacīja Baranovs.
Viņš precizēja, ka Krima, pierobeža un citi Krievijas reģioni tiks pakļauti jauniem sprādzieniem, galvenie mērķi būs militārās bāzes un infrastruktūra.
Ģenerālis sacīja, ka Ukraina plāno nostiprināt pēdējā laikā gūtos “nozīmīgos panākumus”, kad vairākām svarīgākajām Krievijas militārajām iekārtām tika uzbrukts ar bezpilota lidaparātiem “kamikadze”. Jo īpaši pretuzbrukuma ietvaros Ukrainas bruņotie spēki palaida bezpilota lidaparātu viļņus dziļi Krievijas rietumu daļā un anektētajā Krimas pussalā. Pastiprināti arī uzbrukumi Melnajai jūrai, kur atrodas vērtīgi Krievijas flotes aktīvi, kas ļāva atspējot vairākus karakuģus. Un ar diversantu palīdzību viņiem izdevās trāpīt gaisa bāzēm Krievijas dziļienē, iznīcināt tāldarbības bumbvedēju Tu-22M un sabojāt vēl divas lidmašīnas.
Līdz gada beigām Ukraina plāno saražot un iegādāties 200 tūkstošus bezpilota lidaparātu Ukrainas bruņotajiem spēkiem, augustā sacīja Valsts īpašā sakaru dienesta vadītājs Jurijs Ščigols . Ukrainas bruņotie spēki līdz vasarai ir apmācījuši 10 tūkstošus dronu operatoru. Lai gan Ukraina lielā mērā ir atkarīga no pašmāju bezpilota lidaparātu ražošanas, Rietumu sabiedroto militārā palīdzība arī palīdzēs sasniegt šos mērķus. Tā 2023. gada maijā Lielbritānija apsolīja piegādāt Ukrainai bezpilota lidaparātus ar darbības rādiusu 200 km. Turklāt Vācija garantēja 50 virszemes transportlīdzekļus.
Tajā pašā laikā Ukrainas ģenerālštābs gatavojas “daudziem pretuzbrukumiem” no Krievijas, kas mēģinās sagraut valsts enerģētikas infrastruktūru.
Pagājušajā ziemā frontē valdīja klusums, jo sniegs un sals padarīja lielu daļu teritorijas neizbraucamu. Taču šogad gatavošanās skarbajiem apstākļiem varētu būt izšķiroša, lai noteiktu kara gaitu, jo Ukraina cenšas novērst Krievijas pārgrupēšanos pretuzbrukuma pauzes laikā.
Baranovs piebilda, ka Ukrainas bruņotie spēki būs pilnībā sagatavoti ziemai tikai tad, ja Rietumu sabiedrotie palīdzēs apmierināt viņu steidzamās vajadzības pēc ieročiem. Pēc viņa teiktā, šobrīd armijai nepieciešama 155 mm artilērijas munīcija, 227 mm GMLRS vadāmās raķetes, amerikāņu tāla darbības rādiusa raķetes ATACMS, iznīcinātāji F-16 un papildu pretgaisa aizsardzības sistēmas.