Ģenerālis Marčenko, kurš vadīja Nikolajevas aizsardzību, uzskata, ka Ukrainas bruņotie spēki var atbrīvot Hersonu, bet mums ir jābūt trīskāršam pārsvaram.
Ukrainas bruņotajiem spēkiem ir izredzes atbrīvot okupēto Hersonu, saka ģenerālmajors Dmitrijs Marčenko, kurš februārī-martā vadīja Nikolajevas aizsardzību. Par to viņš teica intervijā Nikolajeva izdevumam “NikVesti”.
Pēc militārpersonu domām, Hersonas apgabalā tika zaudēts taktiskais laiks – ienaidniekiem izdevās iekļūt apdzīvotajās vietās un tur apmesties.
“Kad viņi uzbruka ”no riteņiem”, tad bija vieglāk pretoties, cīnīties, un, kad viņi jau sāk aprīkot pozīcijas, to jau sauc par pozicionālo aizsardzību. Lai mēs varētu izsist ienaidnieku – par to runā visas teorijas, visas kauju vēstures -, mums ir jābūt vienam pret trīs spēkam un līdzekļiem. Ja tur ir paslēpusies kāda rota, mums tur ir jāizvirza vismaz bataljons, lai būtu vismaz kādas priekšrocības, ”sacīja ģenerālmajors.
Uz jautājumu par grūtībām atbrīvot okupētās pilsētas, Marčenko atbildēja, ka Ukrainas bruņotajos spēkos ir princips nešaut uz mierīgām apdzīvotām vietām.
“Pirmajās kara dienās viņi izgāja uz ceļiem, un mēs tur viņus veiksmīgi pieveicām, tad viņi saprata: viņi ieiet ciemā – tas ir, mēs nešaujam ciematā, jo tur ir mūsu cilvēki. Bija pat tāds gadījums: zvanīja pašvaldības vadītājs un teica: “Tā tas ir, tur nav cilvēku, ir daudz tanku, jūs varat nojaukt šo ciematu no zemes virsas.” Pēc tam, kā izrādījās, viņu vienkārši paņēma gūstā un piespieda zvanīt. Visus cilvēkus, kas sēdēja pagrabos, krievi uzdzina augšā, un viņi paši slēpās pagrabos,” stāstīja Marčenko.
Viņš uzskata, ka Krievijas karavīriem ir jārada “bilde”, ka ukraiņi it kā iznīcina paši sevi un nesaudzē savu tautu.
“Mums ir princips – ja ciemā ir trīs vai četras ģimenes, tad ciemam nešaujam. Tas sarežģīja mūsu pretestību un karadarbības veikšanas kārtību, to ļoti apgrūtināja, bet tādi ir mūsu principi,” uzsvēra Marčenko.