Ukrainas inženieri ir izveidojuši jauna veida ieroci. To sauc par Sky Sentinel, un tas gandrīz pilnībā spēj cīnīties autonomi. Par to ziņo United24
Ukraina ir izstrādājusi “Sky Sentinel” – jauna veida ieroču sistēmu aizsardzībai pret droniem. Sistēma darbojas lielā mērā autonomi un ir īpaši izstrādāta, lai notriektu ātrus un mazus lidojošus objektus, piemēram, Shahed-136 dronus, ko Irāna piegādā Krievijai
“Sky Sentinel” izskatās līdzīgs parastam lielgabala tornim, taču būtiski atšķiras ar autonomo vadību un mākslīgo intelektu. Tas ir aprīkots ar smago ložmetēju, var pagriezties par 360 grādiem un var automātiski noteikt, izsekot un notriekt mērķus bez cilvēka iejaukšanās. Pēc izstrādātāju teiktā, sistēma trāpa pat vismazākajiem un ātrāk lidojošajiem mērķiem, sākot no izlūkošanas un kamikadzes droniem līdz spārnotajām raķetēm.
Tehniskais izaicinājums ir ne tikai mērķu ātra noteikšana un precīza mērķēšana, bet arī mehāniskā apstrāde: pat mazākās novirzes kustīgajā lielgabalā var novest pie tā, ka mērķis netiek sasniegts lielos attālumos. Mērķa precizitāte tiek panākta, izmantojot precīzus ballistiskos aprēķinus reāllaikā, ko kontrolē programmatūra, kas pilnībā programmēta Ukrainā. Tomēr mērķa iegūšanai un attāluma mērīšanai tiek izmantoti ārvalstu komponenti.
Kā vēsta United24, frontes līnijās jau ir izvietots Sky Sentinel prototips, kas spēja notriekt četrus Shahed dronus. Sistēma ir vienlīdz piemērota gan pilsētu, gan militāri jutīgu frontes līniju aizsardzībai. Izmaksas ir aptuveni 150 000 USD par vienību.
Salīdzinot ar parastajām aizsardzības raķetēm, sistēma ir ievērojami lētāka. Lai efektīvi aizsargātu pilsētu, būtu nepieciešami no 10 līdz 30 šādi torņi. Izstrādātāji pašlaik strādā pie sērijveida ražošanas, kurā, neskatoties uz pieaugošo vienību skaitu, ir jāsaglabā augstais precizitātes līmenis.