Vairāk nekā 200 sarunu kārtas ar Maskavu kopš 2014.gada ir novedušas pie pilna mēroga iebrukuma, sacīja ārlietu ministrs. Tāpēc vispirms nepieciešams izveidot tādu valstu koalīciju, kuras vienotos pēc Kijevas principiem.
Ukraina var sākt sarunas ar Krieviju pēc tam, kad pēc miera samita Šveicē tiks izveidota valstu koalīcija, kurām ir vienādi principi un pieejas. Tā 1. maijā publicētajā intervijā izdevumam Foreign Politics norādīja Ukrainas ārlietu ministrs Dmitro Kuļeba.
Kuļeba atzīmēja, ka kopš 2014.gada, kad Krievija sāka agresiju pret Ukrainu, Kijevā ar Maskavu ir notikušas vairāk nekā 200 sarunu kārtas, kas ne pie kā nav novedušas un beidzās ar pilna mēroga karu.
“Tāpēc mēs zinām, ka nav jēgas vest Krieviju pie sarunu galda, ja nevarat garantēt, ka tā rīkosies godprātīgi. Ir tikai divi veidi, kā panākt, lai Krievija nonāktu situācijā, kurā tā rīkosies godprātīgi. Pirmais ir panākumi kaujas laukā, un otrs ir tādu valstu koalīcijas izveide, kurām ir vienādi principi un pieejas,” skaidroja Kuleba.
Tieši šī iemesla dēļ Krievijas dalība samitā nav plānota, piebilda Kuleba. Tas ir tāpēc, ka šī pasākuma galvenais mērķis ir apvienot valstis, kurām ir kopīgi principi un pieejas, lai noteiktu turpmākos soļus.
Taču pēc tam var sākties sarunas ar Krieviju.
“Pēc tam var notikt komunikācija ar Krieviju, un tā var kļūt par daļu no sarunām, jo jums ir taisnība: galu galā karu nav iespējams izbeigt bez abām pusēm,” atzīmē Kuļeba.