Naktī uz 12. martu Ukraina sarīkoja masveida bezpilota lidaparātu uzbrukumus Krievijas teritorijā. Vairāki droni parādījās debesīs virs Ņižņijnovgorodas apgabala, kur tie uzbruka degvielas un enerģijas kompleksam Kstovā, sacīja gubernators Gļebs Ņikitins.
“Šobrīd uz vietas strādā specdienesti, kas izmanto visus nepieciešamos spēkus un līdzekļus, lai lokalizētu ugunsgrēku kādā no naftas pārstrādes iekārtām. Pēc provizoriskiem datiem, cietušo nav,” atzīmēja Ņikitins. Saskaņā ar Telegram kanāla Baza rakstīto, runa ir par Lukoil-Nizhegorodnefteorgsintez uzņēmumu.
Drons notrieca arī kādu degvielas iekārtu Orlas reģionā, sacīja gubernators Andrejs Kļičkovs. “Speciālie dienesti strādā uz vietas, lai ugunsgrēku ierobežotu. Cietušo nav. Aicinu būt modriem,” sacīja apgabala vadītājs.
Saskaņā ar provizoriskiem datiem, drons “ietriecās naftas produktu tvertnē naftas bāzē Orlā, izraisot to aizdegšanos”, aģentūrai RIA Novosti pavēstīja avārijas dienesti . Ugunsgrēka dzēšanā iesaistīti vairāk nekā 60 cilvēki, “četri augstuma mehānismi” un ugunsdzēsēju vilciens, TASS noskaidroja reģionālās valdības preses dienestā.
Kopumā naktī uz 12.martu Ukraina ar 25 bezpilota lidaparātu palīdzību uzbruka septiņiem Krievijas reģioniem, ziņo Krievijas Aizsardzības ministrija. Lielākā daļa no tiem tika pārtverti vai iznīcināti, norāda aģentūra. Tā divi droni tika notriekti virs Maskavas apgabala, viens virs Ļeņingradas, septiņi virs Belgorodas, 11 virs Kurskas, pa vienam virs Brjanskas un Tulas, divi virs Orlas. Tajā pašā laikā militārā departamenta ziņojumā nav norādīti Ņižņijnovgorodas un Voroņežas apgabali.
Nedēļu iepriekš Ukrainas drons ietriecās naftas bāzē Belgorodas apgabalā. Kopumā kopš gada sākuma Ukraina ar bezpilota lidaparātiem uzbrukusi vismaz 12 naftas un gāzes objektiem, tostarp naftas pārstrādes rūpnīcām, naftas bāzēm un gāzes termināļiem Brjanskā, Kurskā, Volgogradā, Jaroslavļā, Ļeņingradas apgabalos, Krasnodaras apgabalā un Sanktpēterburgā.
Līdz ar to Krievijas benzīna eksports uz ārvalstīm janvārī samazinājies par 37%, bet dīzeļdegvielas realizācija par 23%, ziņo Krievijas Enerģētikas ministrija. Eksporta samazinājumu noteica “neplānotie remontdarbi” naftas pārstrādes rūpnīcās un nepieciešamība nodrošināt piegādi iekšzemes tirgum, skaidroja ministrijā.
Valdība 1. martā ieviesa pagaidu aizliegumu benzīna eksportam. Aizliegums būs spēkā līdz šā gada 1.septembrim un neietekmēs saskaņotos piegāžu apjomus EAEU valstīm, Mongolijai, Uzbekistānai, Abhāzijai un Dienvidosetijai.