Ja Krievija iegūs Irānas ballistiskās raķetes izmantošanai karā Ukrainā, Ukrainas gaisa spēki brīdinājuši, ka tai nav līdzekļu, lai pret tām aizsargātos.
“Krievija joprojām ir gatava saņemt no Irānas bezpilota lidaparātus (UAV) un raķetes Fateh un Zolfaghar. Tās ir ballistiskās raķetes. Mums nav līdzekļu, lai viņas pievarētu,” pirmdien Ukrainas televīzijā sacīja Gaisa spēku pavēlniecības pārstāvis Jurijs Ihnats.
Novembrī Irāna gatavojās nosūtīt uz Krieviju vēl aptuveni 1000 ieroču, tostarp zeme-zeme maza darbības rādiusa ballistiskās raķetes un vairāk uzbrukuma bezpilota lidaparātu, lai tos izmantotu karā pret Ukrainu, amatpersonas no rietumvalsts, kas rūpīgi uzrauga Irānas ieročus.
Reuters oktobrī atsaucās uz divām Irānas amatpersonām un diviem Irānas diplomātiem, ziņojot, ka Teherāna ir apsolījusi nodrošināt Krievijai šos ieročus. “Krievi bija lūguši vairāk dronu un Irānas ballistiskās raķetes ar uzlabotu precizitāti, īpaši Fateh un Zolfaghar raķešu ģimeni,” Reuters sacīja viens no Irānas diplomātiem, kurš tika informēts par šo braucienu.
Irānas valdība novembrī atzina, ka vairākus mēnešus pirms iebrukuma Ukrainā ir nosūtījusi Krievijai ierobežotu skaitu bezpilota lidaparātu, taču ir noliegusi militārā aprīkojuma piegādi, ko varētu izmantot karā Ukrainā.
“Krievijai ir “Kinžal” tipa raķetes, kas uzbrūk pa ballistisko trajektoriju,” pirmdien sacīja Ihnats. “Viņiem ir Kh-22 raķetes, kas trāpa pa ballistisko trajektoriju, un tai ir S-300 un S-400 raķetes, kas uzbrūk pa ballistisko trajektoriju. Tie ir izaicinājumi un draudi, ar kuriem mēs šobrīd saskaramies.”
Ihnats teica, ka, lai “uzveiktu ballistiskos draudus”, Ukrainai bija vajadzīgas pretgaisa aizsardzības sistēmas, piemēram, jaunākās paaudzes ASV Patriot PAC-3 un Francijā ražotais SAMP/T (Sol-Air Moyenne Portée/Terrestre).
ASV nav paziņojušas sīkāku informāciju par pretgaisa aizsardzības sistēmu Patriot, ko tās plāno nodrošināt Ukrainai. Ukrainas karavīri šomēnes uzsāka mācības ar raķešu sistēmu Patriot.