2. aprīļa rītā bezpilota lidaparāti pirmo reizi kopš kara sākuma lidoja uz Tatarstānu un uzbruka rūpniecības uzņēmumiem republikas teritorijā.
“Šorīt republikas uzņēmumiem Jelabugā un Ņižņekamskā uzbruka bezpilota lidaparāti. Nopietnu bojājumu nav, uzņēmumu tehnoloģiskais process nav traucēts,” sacīja Tatarstānas vadītājs Rustams Minņihanovs.
Pēc viņa teiktā, Jelabugā ir cietušie “telpu iznīcināšanas rezultātā”, viņiem tiek sniegta medicīniskā palīdzība.
Tāpat divi bezpilota lidaparāti ietriecās kopmītnē Alabugas speciālajā ekonomiskajā zonā. “Šie droni bija aprīkoti ar NATO valstu aprīkojumu. 2 cilvēki tika ievainoti,” ziņoja SEZ Alabuga Telegram kanāls.
Pēc Krievijas Vienotā dienesta dispečeru dienesta datiem, uzbrukumā Tatarstānai kopumā ievainoti septiņi cilvēki.
Kā atzīmē Telegram kanāls “Uzmanību, ziņas” , Alabugā droni sabojāja astoņu hosteļu kompleksu, kas tika uzbūvēts speciālās ekonomiskās zonas darbiniekiem un vietējās koledžas “Alabuga Polytech” studentiem 2022. gadā. Viens no hosteļiem Heron tika ievērojami bojāts.
Savukārt Ņižņekamskā bezpilota lidaparāts skāris naftas pārstrādes rūpnīcu, raksta Telegram kanāls “112”. Pēc viņu teiktā, drons trāpījis tehnoloģiskai instalācijai, pēc kā izcēlies ugunsgrēks. Ugunsgrēks tika likvidēts, un cietušo nav.
Tatarstāna atrodas aptuveni 1200 km attālumā no Ukrainas robežas. Iepriekš Ukrainas digitālās transformācijas ministrs Mihailo Fjodorovs stāstīja, ka Ukrainas speciālisti radījuši dronus ar lidojuma attālumu vairāk nekā 1000 kilometru.
Krievija 2023. gadā Alabugas rūpnīcā uzsāka Irānas bezpilota lidaparātu “Shahed” ražošanu, ko Krievijas armija izmanto, lai uzbruktu Ukrainas teritorijai. Pagājušā gada rudenī uzņēmums saražoja gandrīz 200 dronus mēnesī. Līdz 2025. gada septembrim rūpnīcai saskaņā ar līgumu ar Krievijas Aizsardzības ministriju ir jāsaražo 6 tūkstoši dronu.
Atbildību par uzbrukumu objektiem Tatarstānā uzņēmās Ukrainas Aizsardzības ministrijas Galvenā izlūkošanas pārvalde.