Vistuvāk komētas C/2024 G3 (ATLAS) pietuvošanās Saulei vajadzētu notikt 13. janvārī. Komētai jābūt redzamai ar neapbruņotu aci. Tiesa, savu tuvošanos Saulei tas var neizdzīvot.
Komēta C/2024 G3 (ATLAS) “lido tuvu Saulei, četras reizes tuvāk nekā Merkurs”, un zvaigzne var apgaismot komētu saullēkta vai saulrieta laikā, skaidro astronomi
“Ja tā izdzīvos, temperatūra uz virsmas šādos attālumos sasniedz tūkstošiem grādu, komēta sastāv no ledus,”.
Astronomi atklāja šo komētu, izmantojot ATLAS teleskopu 2024. gada 5. aprīlī. Pēc viņu domām, šīs komētas spožums var būt tāds pats kā planētas Venēra. Taču tā līmenis, kā arī redzamības apstākļi zinātniekiem tuvākajās dienās vēl jānoskaidro. Komētu varēs redzēt Zemes dienvidu puslodes iedzīvotāji, un, visticamāk, arī ziemeļu puslodes iedzīvotāji.
Astronomi atgādina, ka 2024. gada oktobrī komētu C/2023 A3 Zijinshan-ATLAS, kas tika atklāta, izmantojot šo pašu teleskopu, varēja redzēt bez binokļa, un tās novērošanas apstākļi bija labāki.
Aizvadītajā naktī, uz 4.janvāri, varēja novērot Kvadrantīdu meteoru plūsmu – no 45 līdz 100, dažkārt 200 meteoru vienā stundā.
Labākie apstākļi Kvadrantīdu meteoru plūsmas novērošanai ir nakts otrajā pusē, kad virs austrumu horizonta parādās Vēršu zvaigznājs. Nākamā aktīvā meteoru plūsma Lirīdas, kas ir redzama ziemeļu puslodē, tiks novērota aprīļa beigās.