Aktieris un režisors Ēriks Vilsons Baltijas Rehabilitācijas centra un biedrības „Dižvanagi” vadītājai Ilzei Durņeva ir nodevis ziedojumu 324,56 eiro apmērā, ko izdevies savākt labdarības izrādes „Mana Magadana” laikā. Mērķis ir sniegt ieguldījumu bērnu un pusaudžu paliatīvajā aprūpē – Kurzemes reģionu nodrošinot vismaz ar vienu Klepus asistentu jeb elpceļu sekrētu aizvadīšanas iekārtu „CoughAssist E70”. Līdzekļu vākšana turpinās, tāpēc ikviens, kas vēlas palīdzēt, to var izdarīt pārskaitījuma veidā.
Runājot par līdzšinējo situāciju, I. Durņeva ir tieša: „Par kategoriju „paliatīvie bērni” neviens nav aizdomājies – tā ir pilnīgi citādāka pieeja, apkalpošana, arī citas izmaksas. Šos bērnus nevar iekļaut kategorijā „bērns ar īpašām vajadzībām” – visu nevar salikt vienā maisiņā. Jāsaprot, ka ir kategorija „bērni +”, kas ar konsīlija lēmumu ir paliatīvie bērni. Ir vajadzīgas dažnedažādas ierīces, lai bērns pie mums var palikt un mamma atpūsties. Ja šo ierīču nav, es nevaru uzņemties tādu atbildību.”
Baltijas Rehabilitācijas centra vadītāja ir apņēmības pilna un tic, ka nepieciešamos līdzekļus vienas iekārtas iegādei, kas ir 5929.00 eiro, izdosies savākt. Nolemts, ka šim mērķim tiks arī ziedoti līdzekļi (vairāk nekā 1000.00 eiro), kas iegūti, pamatojoties uz Mūžībā aizgājušās kādreizējās Liepājas Sociālā dienesta vadītājas Ivetas Bartkevičas lūgumu – viņas bērēs nenest ziedus, bet izdevumus ziedot. Pastāv iespēja par kāda projekta finansējumu.
Iecere ir pamazām izveidot palīglīdzekļu tehnisko bāzi kā sava veida ātro palīdzību, kas ģimenēm spēj sniegt atbalstu jebkurā brīdī. „Ja mums ir mājas aprūpe, tad ir tā – vecāki zvana, konstatēju faktu, man vajag ierīci, bet nav kur dabūt. Slimnīca ciet un slimnīcā vispirms nepieciešams nokārtot dokumentus. Kamēr nokārto visas formalitātes, iespējams, bērnam vairs nevajag to aparātu,” skaidro I. Durņeva, piebilstot, ka visas ierīces ir ļoti dārgas, jo ir sertificētas. Ar nesertificētām ierīcēm strādāt nedrīkst.
Tiek prognozēts, ka tuvākajā laikā Baltijas rehabilitācijas centrā Klepus asistents būs nepieciešams trīs bērniem. Tā kā Kurzemes pusē iekārta nav pieejama, tuvākais, kur bērniem nodrošināt atelpas brīža pakalpojumu, ir slimnīca, „Gaiļezers”, bet daudzi negrib tur braukt, jo jūtas kā slimnīcā. „Noteikti jau nav slikti, bet vai tā ir ģimeniska vide?” retorisku jautājumu uzdot centra vadītāja.
Atklājot labdarības izrādi „Mana Magadana”, Baltijas Rehabilitācijas centra kapelāns Mārtiņš Balodis atgādina: „Aprūpe nav vērsta uz to, lai cilvēku izvadītu uz kapiem, bet lai palīdzētu dzīvot, gribu akcentēt – dzīvot cieņpilnu, bagātu, krāsainu dzīvi kā katram cilvēkam. Tas vien, ka bērns ir slims, nenozīmē, ka viņš ir tikai jākopj, viņam ir jādzīvo! Mums visiem ir jādzīvo pilnvērtīgi un pilnasinīgi katru sekundi.”
Ziedot Klepus asistenta iegādei iespējams ar pārskaitījumu, maksājuma mērķī norādot –„Atklepošanas aparātam”.
Rekvizīti:
Biedrība “Dižvanagi”
Vien. reģ. Nr. 40008129221
Banka: AS SWEDBANK
Konta Nr. LV12HABA0551022460151
SWIFT kods: HABALV22
Informāciju sagatavoja:
Kristīne Timermane
Kultūras attīstības biedrības „Tapala lapa” pārstāve