Privātais Turcijas ieroču ražotājs ”Canik” piegādā Ukrainai simtiem smago ložmetēju. Tos var kombinēt arī ar bruņumašīnām.
“Turcija piegādā Ukrainai lielkalibra ložmetējus un jau ir piegādājusi vairāk nekā 600 vienību,” raksta medijs Middle East Eye.
Rakstā tiek atzīmēts, ka Turcija kopš kara sākuma Ukrainas bruņotajiem spēkiem esot slepeni nodevusi bezpilota lidaparātus, lāzervadāmās raķetes, aizsardzības aprīkojumu un bruņumašīnas.
Materiālā teikts, ka nesen uz Ukrainu sāka piegādāt Canik M2 modeļa lielkalibra ložmetējus, kas paredzēti lietošanai gan sauszemes spēkos, gan kombinēšanai ar bruņumašīnām. Kā vēsta kāds avots, martā tika parakstīti vairāki līgumi ar Turcijas privāto ieroču ražotāju Canik.
Kā vēsta cits avots, Ukrainā jau ir nogādāti vairāk nekā 600 šādu ložmetēju dažādu dienestu, tostarp militāro un izlūkdienestu, lietošanai. Tiek norādīts, ka līgums paredz piegādāt ievērojami vairāk ložmetēju nekā 600, un tuvāko mēnešu laikā tiks nosūtīts vēl vairāk šīs bruņotās tehnikas vienību.
Ankarā intervēts eksperts teica, ka katra ložmetēja cena tiek lēsta no 15 000 līdz 20 000 USD, kas nozīmē, ka pašreizējās piegādes vērtība pārsniedz 10 miljonus USD.
Kāds ukraiņu avots, kas vēlējās palikt anonīms, sacīja, ka ložmetēji varētu būt uzstādīti uz Turcijas bruņumašīnām BMC Kirpi, kas Ukrainai tika piegādātas pērn.
“Mēs apzināmies, ka ložmetēji nevar mainīt kara pret Krieviju gaitu,” sacīja avots. “Bet vai tas šauj? Tas šauj. Tāpēc tā ir liela palīdzība.”
Turcijai, kas ir NATO dalībvalsts, pēdējo 16 kara mēnešu laikā ir izdevies saglabāt sirsnīgas attiecības gan ar Krieviju, gan Ukrainu, un pagājušajā gadā tā palīdzēja ar starpniecību gūstekņu apmaiņā.
Turcija nav pievienojusies saviem Rietumu sabiedrotajiem ekonomisko sankciju noteikšanā pret Krieviju, bet tikmēr ir piegādājusi Ukrainai ieročus un aicinājusi ievērot tās suverenitāti.