Oktobra sākumā, dažas dienas pēc mobilizācijas karā Ukrainā, gāja bojā Maskavas valdības departamenta vadītājs Aleksejs Martinovs. Kolēģa nāve atstājusi spēcīgu iespaidu gan uz Maskavas mērijas biroja darbiniekiem, gan galvaspilsētas valsts uzņēmumu darbiniekiem. Pēc tam viņi sāka masveidā pamest valsti. Par to, atsaucoties uz saviem avotiem, plaši raksta medijs Verstka
Saskaņā ar publikācijas avotiem valsts aģentūrās ir “pamanāms darbinieku aizplūdums”. Atsevišķos galvaspilsētas mērijas departamentos Krieviju pametušo vīriešu skaits ir 20-30% no kopējā darbinieku skaita.
Lielākā daļa no viņiem vienkārši dodas atvaļinājumā, no kura vairs neatgriežas. Vai arī viņi turpina strādāt attālināti, neoficiāli vienojoties ar saviem tiešajiem priekšniekiem.
Pēc Verstka teiktā, īpaši “masveida izceļošanas” dēļ cieta lielākās mērijas biroja nodaļas, jo īpaši mājokļu un komunālo pakalpojumu, veselības aprūpes un izglītības departaments.
Vērtīgo darbinieku masveida aizbraukšana un atlaišana rada pārtraukumus galvaspilsētas departamentu darbā kopumā. Tātad, kā liecina avoti, IT speciālistu trūkuma dēļ atsevišķas nodaļu nodaļas ir dīkā dienām ilgi vai nevar izmantot elektroniskās dokumentu pārvaldības iespējas.
Vienā no Satiksmes departamenta padotības iestādēm neilgi pēc mobilizācijas sākuma vadība pazaudēja vairākus svarīgus ar Maskavas budžeta izpildi saistītus dokumentus un nevarēja tos atjaunot, jo IT speciālisti, kas to spēja veikt, bija. uz to brīdi jau atstājuši valsti.
Viens no faktoriem, kas veicināja mērijas darbinieku masveida izceļošanu no valsts, bija tas, ka ierindas personālam laikus netika nodrošināta solītā mobilizācijas rezervācija. Federālajos valsts vienotajos uzņēmumos šī rezervācija vispār netika nodrošināta. Rezultātā vīrieši, kuri riskē tikt mobilizēti, burtiski bēg, visu atstājot.
“Te viņi skrien tā, ka papēži mirdz,” stāsta Verstka sarunu biedre. “Tas ir komiski: viņi aiziet, atstājot lietas darba vietā, neizmazgājot kafijas krūzi.”
Situāciju pasliktina tas, ka daļa mērijā strādājošo vīriešu tomēr tika mobilizēti. Šī iemesla dēļ dažas Maskavas iestādes ir zaudējušas, cita starpā, savu vadību – priekšnieka vietniekus, nodaļu un departamentu vadītājus.
Vienas daļas darbinieku mobilizācijas un otras bēgšanas dēļ dažas mērijai pakļautās iestādes zaudējušas līdz pat pusei darbinieku, vēsta Verstka avoti.
Iepriekš arī žurnālists Romāns Super savā Telegram kanālā rakstīja par Maskavas rātsnama darbinieku masveida izbraukšanu no valsts.
“Maskavas valdības laba vēlētāji ziņo: “Mums ir masveida izceļošana – darbinieki aiziet, atstājot zīmītes uz skapīšiem. IT cilvēki, reklāmisti, mārketinga speciālisti, PR darbinieki un parastie ierēdņi. Īsta masveida izceļošana,” viņš citēja anonīmu ziņojumu.
Tajā pašā laikā, kā norāda “Verstka”, ne mērijā, ne tai pakļautajās iestādēs vadība necenšas noturēt no mobilizācijas bēgošos darbiniekus un situāciju nekādā veidā nekomentē.