Īlons Masks uzskata, ka tikai aptuveni 1% ASV valsts sektora darbinieku faktiski ierodas darbā un strādā pilnu nedēļu.
“Ja neskaita apsargus un apkalpojošo personālu, valsts darbinieku skaits, kas ierodas klātienē un strādā 40 stundas nedēļā, ir tuvāk 1%! Gandrīz neviens,” sociālajos tīklos raksta Masks.
Šādi viņš atbildēja uz New York Post publikāciju, kurā, atsaucoties uz Senāta ziņojuma datiem, paziņots, ka tikai 6% federālo darbinieku ierodas strādāt pastāvīgi. Kā atzīmē laikraksts, šis skaitlis krasi atšķiras ar datiem pirms COVID-19 pandēmijas, kad tikai 3% ierēdņu attālināti strādāja pastāvīgi.
Masks, kuru ASV ievēlētais prezidents Donalds Tramps (kurš stāsies amatā 20. janvārī) iecēlis par Valdības efektivitātes departamenta (DOGE) līdzvadītāju topošajā administrācijā, vairākkārt kritizējis birokrātijas neefektivitāti ASV. Viņš arī runāja par vēlmi samazināt federālos izdevumus par 2 triljoniem USD un solīja “izraisīt šoku sistēmai un visiem, kas iesaistīti valsts līdzekļu izšķērdēšanā”.
Pats uzņēmējs 21. novembrī laikraksta The Wall Street Journal (WSJ) slejā iepazīstināja ar sava pēc 20. janvāra ieviest paredzētā plāna aprisēm. Cita starpā viņš minēja nepieciešamību samazināt federālo birokrātiju: DOGE plāno pārskatīt minimālo darbinieku skaitu, kas nepieciešams uzraudzības aģentūrām, lai tās varētu veikt konstitucionāli pieļaujamās un likumā noteiktās funkcijas.
“Federālo darbinieku skaitam, uz kuriem attiecas atlaišana, jābūt vismaz proporcionālam atcelto federālo noteikumu skaitam,” sacīja uzņēmējs. Pēc viņa domām, attālinātā darba aizliegums varētu izraisīt atlaišanas vilni, “ko mēs atzinīgi vērtējam”. Viņš arī minēja, ka nepieciešams maksimāli palīdzēt atlaistajiem darbiniekiem pārejot uz citu darbu.