Divi kolekcionāri iesūdzējuši tiesā Benksijam piederošu uzņēmumu ”Pest Control” par atteikšanos autentificēt gleznu Monkey Queen. Par to ziņo The Guardian un atzīmē, ka tiesvedības beigās māksliniekam var nākties atklāt savu īsto vārdu.
”Pest Control’ vietnē ir norādīts, ka tas ir vienīgais uzņēmums, kas pilnvarots autentificēt Benksija darbus. Darbus, kuriem ir autentiskuma sertifikāts, var pirkt, pārdot un apdrošināt. Darbu autentiskuma novērtēšanas izmaksas svārstās no 100 līdz 150 sterliņu mārciņām.
Kolekcionāri Nikijs Kacs un Rejs Hauss sacīja, ka 2020. gadā iegādājušies Monkey Queen par 30 tūkstošiem mārciņu no nesen miruša kolekcionāra Benksija mantojuma. Šī ir apdruka, kurā Lielbritānijas karaliene Elizabete II attēlota kā primāts, kas rotāts ar dārgakmeņiem.
Šķiet, ka nekādi pavaddokumenti, kuros būtu detalizēti aprakstīta šī darba vēsture, kolekcionāriem netika iesniegti, raksta The Guardian. Kad Kacs un Hauss iegādājās izdruku, tika uzskatīts, ka tas bija viens no 150 šādiem darbiem, ko Benksijs radīja 2003. gadā un izlaida ierobežotā tirāžā.
Trīs gadus Kacs un Hauss mēģināja panākt, lai ”Pest Control” izdotu darba autentiskuma sertifikātu. Tagad viņi nolēmuši iesūdzēt uzņēmumu tiesā par līguma laušanu. Nikijs Kacs sūdzējās, ka pirms trim gadiem samaksājis uzņēmumam, lai tas izvērtētu darbu, bet joprojām nav saņēmis no tās atbildi.
Grafiti mākslinieku darbu pārdošanas speciālists Džons Brandlers laikrakstam The Guardian sacīja, ka uzskata, ka darbs ir autentisks, un nosauca Benksija rīcību par tirgus manipulāciju. “Benksijs sertificē tikai tos darbus, kas, viņaprāt, ir pareizajās rokās,” atzīmēja eksperts.
Benksijs izveidoja ”Pest Control’ 2008. gadā pēc tam, kad tiešsaistē sāka pārdot viņa darbu viltotas kopijas.
Benksija identitāte medijiem un sabiedrībai ir bijusi noslēpums gadu desmitiem. Saskaņā ar The Guardian rakstīto, mākslinieks varētu būt Massive Attack dalībnieks Roberts Del Naja, Džeimijs Hjūletts no Gorillaz vai bijušais televīzijas programmas Art Attack vadītājs Nīls Bukenans.