2019. gada 22. oktobrī VEF kultūras pilī Latvijas pedagogi aicināti uz 16. Skolotāju kongresu “Izglītības reformu lietderība nacionālas valsts pastāvēšanas kontekstā”, kas tiek organizēts Latvijas Nacionālās Skolotāju savienībai sadarbojoties ar Latvijas Republikas izglītības un zinātnes ministriju.
Lai nodrošinātu 1874. g. 26. jūnijā iedibināto, Latvijas brīvvalsts gados uzturēto un pirms desmit gadiem atjaunoto tradīciju, Latvijas Nacionālās Skolotāju savienības (LNSS) padome ir pieņēmusi lēmumu par Latvijas 16. Skolotāju kongresa sasaukšanu.
Tas notiks 2019. gada 22. oktobrī Rīgā, renovētajā VEF kultūras pilī. Un tam, tāpat kā iepriekšējam – Latvijas 15. Skolotāju kongresam, būs metodoloģiska rakstura ievirze, jo pedagogi darba grupās konkrēto diskutēs plenārsēžu referātos paustajām idejām.
Galvenā kongresa tematika, reaģējot uz Latvijas sabiedrībā notiekošo, kad cilvēki turpina pamest valsti, ir saistīta ar izglītības reformu lietderību, izglītības un sabiedrības kvalitāti nacionālas valsts pastāvēšanas kontekstā. To, piedaloties Izglītības un zinātnes ministrei Ilgai Šuplinskai, savos referātos atklās Valsts izglītības satura centra vadītājs Guntars Catlaks, Izglītības un zinātnes ministrijas Valsts sekretāra vietniece Gunta Arāja, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras projektu koordinators Kristaps Auzāns un Latvijas Nacionālās Skolotāju savienības priekšsēdētājs, Dr. paed. Edgars Kramiņš.
Kongresa noslēgumā plānota Izglītības un zinātnes ministres, Dr.philol. Ilgas Šuplinskas diskusija par pedagogu kritisko domāšanu, attieksmi un sadarbību, bet plkst. 18:30 preses konference, lai atbildētu uz žurnālistu interesējošiem jautājumiem par kongresa norises gaitu, risināmajiem jautājumiem un atziņām.
Ir labi, ja skolotāji kaut reizi piecos gados sanāk kopā domu apmaiņai. Galvenā ideja – nebūt izolētiem, bet sadarboties. LNSS pienākums ir piedāvāt redzējumu diskusijām, bet labas kongresa rezolūcijas būs pienesums izglītībai kopumā.
Latvijas Nacionālās Skolotāju savienība aizvien aicina iestāties par inteliģentas un kulturālas Latvijas sabiedrības attīstību, kas stiprinātu nacionālo pašcieņu.
Papildus informācija: www.lnss.lv