Šķiet, ka izsīkuma karš Ukrainā ir visticamākais tuvākā laika scenārijs, jo Ukrainas pāreja no aizsardzības uz ofensīvu var izrādīties sarežģīta. Šādu viedokli Ukrainas medijiem paudis bijušais ASV vēstnieks Ukrainā, Brūkingsas institūta vecākais pētnieks Stīvens Paifers.
“Pēc simts dienu Krievijas nepamatotā kara pret Ukrainu, Ukrainas militārie un teritoriālās aizsardzības spēki izrādījās daudz efektīvāki, nekā gaidīts. Ukrainas aizsardzības neatlaidība un apņēmība noteikti pārsteidza Kremli un Krievijas ģenerālštābu. Martā Maskava atteicās no sava sākotnējā iebrukuma plāna, kura mērķis ir ieņemt Kijevu un ieņemt, iespējams, divas trešdaļas no Ukrainas austrumiem,” sacīja Paifers.
Viņš norādīja, ka šobrīd krievu okupanti veltīs visas pūles, lai pilnībā ieņemtu Luhanskas un Doņeckas apgabalus.
“Tagad Krievijas armija cenšas atgūt centienus ieņemt Donbasu. Tomēr nav skaidrs, vai tas izdosies, pat ņemot vērā ierobežoto mērķi, ko viņi sev izvirzījuši. Lai gan ir cerība, ka Ukrainas militārpersonas spēs savākt spēkus un uzsākt lielu pretuzbrukumu, lai izstumtu krievus. Pāreja no aizsardzības uz ofensīvu var būt sarežģīta (ieskaitot priekšrocības, ko aizsargs parasti saņem, var būt par labu Krievijas pusei),” sacīja bijušais ASV vēstnieks. Ukrainā un, paturot to prātā, atzīmē, ka tas var novest pie ilgstoša kara.
Paifers ierosina, ka tas varētu kļūt par izsīkuma karu, kas ievilksies kādu laiku. “Es vēlētos, lai Ukrainas militārpersonas gūtu virsroku un atgrūstu krievus vismaz līdz 23.februāra līnijai, taču šķiet, ka drīzāk varētu notikt izsīkuma karš,” sacīja amerikāņu diplomāts.