Vēl tikai decembrī Talsu novada muzejā apskatāma ekspozīcija “Cauri Talsiem eju”
2019. gada pirmajā pusē ekspozīcijas telpās tiks atklāta jauna arheoloģijas ekspozīcija.
Ekspozīcija “Cauri Talsiem eju” muzejā tika atklāta 1999. gada decembrī un tā izved cauri vēstures notikumiem Talsu pilsētā un tuvākajā apkārtnē no 19.gadsimta beigām līdz 20.gadsimta sākumam.
Ekspozīcijas autore Inese Vempere tās aprakstā raksta: “19. gadsimtā Talsi ir apdzīvota vieta Kandavas pilstiesas aprinķī. Lielākā daļa iedzīvotāju ir ebreju un vācu tautības amatnieki un tirgotāju. Latvieši – bezzemnieki un kalpi -Talsos ienāk 19. gadsimta beigās, darbu atrodot amatniecības uzņēmumos, pie būvēm tirdzniecībā. 19./20. gadsimta mijā Talsos darbojas vilnas kārstuve, podniecība, strēķeles fabrika, dzirnavas, pienotava, zāģu gateri, smēdes, galdnieku un amatnieku darbnīcas. Pārmaiņu laiks Latvijā, 19. gadsimtam aizejot, ienes izmaiņas saimniekošanā, cilvēku uzskatos, rīcībā un domāšanā. Nāk 1905. gads – streiku, demonstrāciju, bruņotas cīņas un vispārējas vienotības laiks. Talsi 3.-5. decembrī piedzīvo šīs cīņas augstāko punktu. Soda ekspedīcija nededzina vairāk nekā 60 mājas, lodes izdzēš daudzu talsenieku dzīvības. Pēc iznīcības seko spraigs Talsu atjaunošanas darbs. Tas prasa lielus naudas līdzekļus, pilsētas saimnieku un iedzīvotāju milzīgu darbu, radošu izdomu, jeb vienkārši – savas pilsētas mīlestību”.
Muzejā apskatāma izstāde “Stāstu sega Latvijai”
No 4. decembra Talsu novada muzejā apskatāma “Latvieši pasaulē – muzejs un pētniecības centrs” veidotā izstāde “Stāstu sega Latvijai”. No vairāk nekā 1000 kvadrātiņiem veidotā sega ir ārvalstīs dzīvojošo latviešu veltījums Latvijai tās simtgadē.
Projekta „Stāstu sega Latvijai” mērķis ir atklāt un veicināt ārzemēs dzīvojošo latviešu piederību valstij, ieguldot kopīgā rokdarbā gan savas domas par Latviju, gan arī darbu. Projekts devis iespēju tautiešiem ārzemēs visās paaudzēs, neatkarīgi no viņu dzīves vietas, vecuma un latviešu valodas prasmes, aktīvi līdzdarboties Latvijas simtgadē.
Tā ir unikāla dāvana Latvijas simtgadē – lielformāta tekstilmozaīkas sega, kura atspoguļo diasporas latviešu vienotību un viņu daudzveidīgos dzīves gājumus ārpus Latvijas. STĀSTU SEGAS mērķi ir demonstrēt un veicināt latviešu diasporas kopienas piederības sajūtu Latvijai; latviešu diasporas kopienas pašorganizēšanos un sadarbošanos un katra indivīdu – darinātāja – iespēju aprakstīt savu vietu latviešu diasporas kopienā un pastāstīt savu vai ģimenes stāstu. “Latvieši pasaulē – muzejs un pētniecības centrs” jau 10 gadus aktīvi strādā ar diasporas kopienām, vācot stāstus un vēsturiskos materiālus, veidojot izstādes, grāmatas un filmas par ārzemju latviešiem.