Talsu novada iedzīvotājiem un muzeja apmeklētājiem jau izsenis bijusi interese par novadam raksturīgo tautas tērpu ar koši svītrainajiem Talsiem raksturīgajiem brunčiem un gaišo villaini, kurā izšūta par Talsu simbolu kļuvusī Talsu saulīte, kā arī Ziemeļkurzemei raksturīgajiem lībiešu tērpiem. Diemžēl tautas tērpus ilgstoši izlikt apskatei nav iespējams – tos bojā putekļi, drēbju kodes un apgaismojums, tāpēc tērpi ikdienā glabājas muzeja krātuvē un ir parādāmi īslaicīgās izstādēs vai atsevišķiem interesentiem. Tuvojoties Latvijas simtgadei un Latvijas nacionālā kultūras centram aicinot katram darināt savu tautas tērpu, novadam raksturīgā tautas tērpa izpēte un izveide kļuvusi īpaši aktuāla. Muzeja izstāde 2015. gadā „Tautas tērps muzeja krājumā” bija ļoti apmeklēta, notika arī vairākas tikšanās un konsultācijas ar vietējiem interesentiem, rokdarbniekiem un lietišķās mākslas pulciņu dalībniekiem.
Pateicoties Valsts Kultūrkapitāla fonda mērķprogrammas „Muzeju nozares attīstības programma” atbalstam, Talsu novada muzeja etnogrāfijas ekspozīcija tagad papildināta ar interaktīvu digitālo stendu “Ziemeļkurzemes tautas tērpi”. Interaktīvajā stendā iespējams izzināt Talsu meitas un puiša, kā arī Ziemeļkurzemes lībietei raksturīgo tautas tērpu komplektēšanas un valkāšanas tradīcijas, kā arī pašam ietērpt Talsu tautas tērpā puisi vai meitu. Stendā pieejamajā informatīvajā materiālā apskatāmas un aprakstītas konkrētajam tautas tērpam raksturīgās detaļas – sākot no vainaga un aubes līdz apaviem. Savukārt spēlē iespējams izmēģināt iegūtās zināšanas, atlasot tautas tērpa detaļas no mūsdienīgajiem apģērbiem un ietērpjot puisi vai meitu Talsu tautas tērpā. Stenda izveidē fotografēti tautas tērpi no Talsu novada muzeja un Ventspils muzeja krājuma; informācija izmantota no grāmatas “Latviešu tautas tērpi II: Kurzeme”, kā arī muzeja krājuma materiāli. Dizainu, tehnisko nodrošinājumu kā arī spēles izveidi nodrošināja SIA “Aspired”, kas ir vadošais interaktīvu risinājumu izstrādātājs Kurzemē.
Līdz septembra beigām etnogrāfijas ekspozīcijā apskatāmas arī divas ar tautas tērpiem saistītas izstādes. Krāšņie novadam raksturīgie brunči apskatāmi Talsu tautas nama audēju kopas “Talse” un Talsu novada muzeja krājuma izstādē “Brunči – lindraki”, savukārt izstādē “Lelles Latvijas novadu tautas tērpos” apskatāmas muzeja krājumā esošās, izcilās etnogrāfes Ilgas Madres gatavotas 30 lelles Latvijas novadu tautas tērpos, kā arī Latvijas vēstniecības Zviedrijā piedāvātās Marijas Muzikantes un Dzidras Ciparsones veidotās Bārbijas un Keni latviešu tautas tērpos. Tādējādi katram muzeja apmeklētājam iespējams apskatīt, salīdzināt un izvēlēties tīkamāko goda tērpu Latvijas simtgadei.