Ir pagājuši trīs gadi un atkal pienācis laiks tradicionālajai Talsu mākslinieku-novadnieku izstādei Talsu novada muzejā; šai tradīcijai ir pavisam sena vēsture: I Talsu apriņķa gleznotāju darbu izstāde notika 1929. gadā toreizējā Sadraudzīgās biedrības nama zālē ( tagad Talsu tautas nams ). Šo izstāžu aizsācējs bija toreiz Latvijas Mākslas akadēmijas students Žanis Sūniņš, viņam piebiedrojās vēl divi mākslas studenti no Talsiem – Kārlis Sūniņš un Kārlis Freimanis, arī divi ģimnāzisti – Jānis Alsbergs un Raimonds Scunks. Astoņdesmit septiņu gadu gaitā tradīcija ir noturējusies, neskatoties uz pasaules karu ( arī tad šīs izstādes notika ) un sabiedrisko formāciju maiņām. Notiekošais sabiedrībā ir atspoguļojies mākslinieku darbos – no nacionāli tautiskā stila jūsmas un kara laika bēgļu tematikas, tad no padomju laika patosa līdz mūsdienu brīvībai un „bezrobežām”.
Šī gada izstādē piedalās 29 autori: muzejs veidojis izstādi no Talsu, Rīgas, Liepājas, Limbažu novada, Siguldas un Ventspils novada, kā arī ārzemēs ( Vācijā, Beļģijā ) dzīvojošu, ar mūsu novadu saistītu mākslinieku darbiem. Tiks pārstāvēta glezniecība ( Inta Dobrāja, Tatjana Krivenkova, Dzintra Vīriņa ), grafika , instalācija, tekstilmāksla ( Aija Baumane ), objekti ( Jānis Andris Osis ) keramika ( Arta Dumpe ), metālmāksla un fotogrāfija. Ir nodrukāts izstādes buklets.
Izstāde abās muzeja ēkās būs apskatāma no 20. oktobra līdz 4. decembrim; tikšanās ar māksliniekiem paredzēta 16. novembrī plkst 16:00.
Guna Millersone,
izstādes kuratore