Krievijas prezidenta Vladimira Putina argumenti, ar kuriem viņš attaisnoja karu ar Ukrainu intervijā amerikānim Takeram Karlsonam, izraisīja neizpratni pašā žurnālistā.
“Man likās, ka tas ir stulbākais, ko jebkad esmu dzirdējis. Es nesapratu, ko tas nozīmē. Denacifikācija? <…> Es to klausījos un nodomāju: “Šis ir pats muļķīgākais un nepārliecinošākais arguments, kādu jūs jebkad varat nākt klajā.” Es sēdēju un astoņas minūtes klausījos, kā viņš runā par nacistiem,” Karlsons sacīja žurnālista Leksa Frīdmena podkāstā.
Pēc Karlsona teiktā, pats Putins uzskata, ka Ukrainā valda “nacisti”, taču par to nevar runāt nopietni, uzskata žurnālists. “Es ienīstu visas šīs diskusijas, jo tās nav īstas. Tas ir vienkārši ad hominem (loģiska kļūda, kas sastāv no tā, ka cilvēks strīdas nevis pret oponenta tēzēm, bet gan pret viņa personību). Tas ir tikai veids, kā saistīt kādu ar ļaunu režīmu, kas nepastāv,” sacīja žurnālists.
Karlsons paskaidroja, ka nacisms patiesībā attiecas uz nacionālistisko kustību 20. gadsimta sākumā Vācijā. “Es pats esmu antinacists. Taču 2024. gadā nav nacistu kustības. Tas ir tikai veids, kā saukt cilvēkus par ļauniem. <…> Bet saukt viņus [ukraiņus] par nacistiem, manuprāt, ir bērnišķīgi,” sacīja žurnālists.
Karslsons neizslēdza, ka Putins runāja par nacionālistiskām kustībām kopumā, jo viņš pats no tām baidās Krievijas tautu daudzveidības dēļ.
Kopumā pēc intervijas Karlsonam radās iespaids, ka Putins “nav īpaši labs kā sabiedrisko attiecību cilvēks”, jo viņš “nezina, kā izstāstīt savu stāstu”.
Viņš arī norādīja, ka Putina spēju adekvāti uztvert realitāti un formulēt savu nostāju ietekmēja viņa dziļā izolācija pandēmijas laikā. “Covid-19 laikā viņs bija ieslēdzies, es to zinu, un tikās tikai ar diviem vai trim cilvēkiem. Tas padara jūs dīvainu, jo ir tik svarīgi sazināties ar vairāk cilvēku, lai jūsu viedoklis tiktu apstrīdēts. To var redzēt līderos, kuri ir bijuši pie varas pārāk ilgi,” sacīja Karlsons.
Viņš atgādināja, ka Putins ir valdījis 24 gadus un tam ir negatīvi aspekti. “Viens ir tas, ka jūs kļūstat dīvains un autokrātisks, tāpēc mums ir termiņu ierobežojumi. “Ļoti maz karaļu nekļūst traki vecumdienās,” secināja Karlsons.