1. Mēģinājumi mainīt vienam otru
Ideālu cilvēku nav, bet nevajag jaukt ieradumus ar rakstura īpašībām. Ir lietas, kuras cilvēkam nav pa spēkam sevī izmainīt, lai kā jūs viņam to nepārmestu. Tāpēc nejauciet pa māju izmētātās zeķes (ieradums) un piekto reizi sezonā pazaudētu lietussargu (izklaidība – rakstura iezīme).
2. Iepazīšanās ar vecākiem
Ir labi, ja esiet pazīstami ar otrās pusītes vecākiem (bet viņš/viņa – ar jūsu). Vēl labāk, ja viņi draudzējas. Diemžēl tā negadās bieži. Znots var nepatikt potenciālajai sievasmātei, bet vedekla neimponēt nākamajai vīramātei. Tomēr tas nedrīkst ietekmēt pāra iekšējās attiecības. Nepieļaujiet necieņu pret jūsu izvēli un nevadājiet mīļoto uz ģimenes vakariņām. Neko, izņemot sabojātu noskaņojumu, tās nesola.
3. Mobilais telefons
Pārsteidzoši, cik ātri sīkrīki kļuvuši no palīgiem par šķīrējiem. Tā vietā, lai baudītu tuvību ar mīļoto, mēs stundām runājam pa telefonu, rakstām SMS, sēžam sociālajos tīklos. Protams, reizēm gadās patiešām svarīgas lietas, bet, beigu beigās, nav neka svarīgāka par tuvu cilvēku.
4. Publiski pārmetumi
NEKAD neskaidrojiet attiecības publiskās vietās. Jūs samulsināsiet ne tikai savu partneri, bet arī visus apkārtējos. Lai kā nevārītos asinis, lai kā negribētos uzlikt visus punktus uz “i” tieši tagad un te, dariet to tikai divatā.
5. Strīdi
Nesaskaņas ir neizbēgamas. Agri vai vēlu jebkurš pāris atrod pārmetumu akmeņus, un tas ir normāli. Strīdi – laimīgu attiecību sastāvdaļa, bet ar vienu noteikumu. Nepārkāpiet robežu. Neapvainojiet viens otru, nestādiet savu aizvainojumu augstāk par partnera un atcerieties, ka nav tādu nesaskaņu, kuras nevarētu atrisināt kompromisa ceļā.
6. Klusēšana
Neviens nevar nolasīt jūsu domas, pat jūsu mīļotais cilvēks. Ir problēma? Pasakiet par to. Kaut kas nepatīk? Runājiet. Emociju izrādīšana par pozitīvo un negatīvo, kas notiek dzīvē, ir psiholoģiskās veselības ķīla.
7. Piedošana
Visi kļūdās, arī jūs. Mācieties piedot. Neturiet sevī aizvainojumus un nekrājiet tos. Tas ne tikai glābs jūsu attiecības, bet arī palīdzēs izvairīties no nevēlama stresa. Psihologi jau sen atzinuši, ka aizvainojums negatīvi ietekmē cilvēka veselību.
8.Ne tajā brīdī, ne tajā vietā
Svarīgi jautājumi jāapspriež tam piemērotā brīdī un vietā. Nevajadzētu uzsākt sarunu, piemēram, par pārcelšanos, pēc smagas darba dienas. Vienzilbīgas atbildes, galvas mājieni – tie nav vienaldzības pazīme. Vienkārši jūsu partneris ir noguris, viņam nav spēka uz diskusiju, atlieciet sarunu uz citu laiku.
9. Finanses
Attiecības paredz, ka jūs ne tikai ņemiet, bet arī dodiet. Nevajadzētu šajā gadījumā būt sīkumainam, īpaši finansiālos jautājumos. Vienojieties par galveno: kā vadīt saimniecību, apmaksāt rēķinus, sadalīt budžetu. Bet nepieļaujiet frāzes: “Brīvdienās iesim uz kino, bet maksāsi tu, jo es maksāju pagājušajā reizē.”
10. Izpūst no mušas ziloni
Neviens nav ideāls. Viņš aizmirsa iznest atkritumus? Viņa sadedzināja jūsu kreklu? Viņš nopirka nepareizo jogurtu? Viņa nesamaksāja par internetu? Ticiet, ka tas viss ir muļķības, kuras nav jūsu uzmanības vērtas, nerunājot par emocijām. Nepūtiet no mušas ziloni. Tā vietā pastaigājieties (pie reizes iznesīsiet atkritumus). Pasmejieties par caurumu kreklā, jo jau sen bija laiks nopirkt jaunu. Pamēģiniet nepareizo jogurtu, varbūt tā garša ir vēl labāka? Aizdedziet sveces un pavadiet romantisku vakaru bez interneta…
11. Spiegošana
Mīlestība ir balstīta uz uzticību, uzticieties savai otrajai pusītei. Jūsu mīļotajam cilvēkam var (un vajag) būt privātā telpa. Cieniet to. Nelasiet SMS, neieskatieties elektroniskajā pastā, neložņājiet pa kabatām. Tas viss ievaino mīlestību un grauj attiecības.
12. Greizsirdība
Kāds domā, ka greizsirdība ir mīlestības pazīme, vēl kāds, ka tas ir egoisms un necieņa. Šekspīrs vispār greizsirdību nosauca par briesmoni, kurš pats sevi rada. Jebkurā gadījumā cieš abi: viens mokās ar aizdomām, otrs aizvainojas par neuzticību. Kā ar to cīnīties? Vienkārši esiet godīgi – nedodiet un nemeklējiet iemeslu greizsirdībai.
13.Lieks uztraukums
Vai esat ievērojuši: kad cilvēki atrod sev pāri un viņiem viss veidojas labi, viņi sāk pieņemties svarā? Harmonija un miers attiecībās – tas ir brīnišķīgi. Bet tas nav iemesls pārstāt par sevi rūpēties. Vai jūs vēlaties, lai partnerim zūd interese par jums? Vai tad mīļotais cilvēks nav pelnījis, lai lepotos ar jūsu skaistumu?
14. Salīdzināšana
Aizmirstiet par saviem bijušajiem, viņi palika pagātnē. Tagadnē ir jauna mīlestība. Un to ir viegli izjaukt, ja salīdzināsiet partneri ar iepriekšējiem.
15. Kopā 24 stundas diennaktī
“Viņi ir ideāls pāris – viņi visu dara kopā!” – ik reizi, kad dzirdiet līdzīgas frāzes, nevilšus sarkastiski pasmaidiet. Vai ilgi viņi ir kopā? Cilvēkam psihofizioloģiski ir vajadzīga vientulība. Netiecieties pēc tā, lai katru minūti pavadītu ar mīļoto kopā. Gluži pretēji, jo mazāk laika kopā, jo tas ir vērtīgāks.
16. Meli
Meli ir kā ūdens, spējīgi izskalot mīlestības pamatus, pat pašus stiprākos. Sekot daktera Hausa principam – “visi melo” – var, bet ne komunicējot ar mīļoto cilvēku. Sakiet godīgi, ja zupa ir nedaudz pārsālīta vai dāvātā kleita nepatīk, un mācieties adekvāti pieņemt tādu taisnību adresētu sev.
17. Meli pašam sev
Reizēm attiecības izjūk ne tāpēc, ka mēs melojam partnerim, bet tāpēc, ka neesam pietiekami godīgi pret sevi. Vai tas ir īstais cilvēks, ar kuru es gribētu sagaidīt vecumdienas? Vai es tiešām vēlos atdot sevi šīm attiecībām? Kamēr jūs godīgi neatbildēsiet sev uz šiem jautājumiem, nesasniegsiet harmoniju attiecībās.
18. Nepārliecinātība par sevi
Jo zemāks jūsu pašnovērtējums, jo neaizsargātāks jūtas jūsu partneris. Neļaujiet kompleksiem radīt jautājumus: vai es esmu izvēlējies īsto cilvēku? Ko viņš/viņa man var dot, ja netic saviem spēkiem?
19. Mērķi
Kas būs tālāk? Pie kā novedīs jūsu attiecības? Jums jāzina precīzi, vai jūsu mērķi sakrīt ar partnera plāniem. Varbūt viņš vai viņa nemaz nav noskaņots tuvākajā laikā precēties, lai gan jūs jau sapņojiet par ģimeni. Nekautrējieties uzdot šos jautājumus un nebaidieties pārtraukt neperspektīvas attiecības.
20. Mīlestība kā pašsaprotama
Tiek uzskatīts, ka mīl nevis par kaut ko, bet tāpat vien. Viss pareizi. Bet arī šai medaļai ir otra puse – mīlestību nevar uztvert kā pašsaprotamu. Mīlestība – tā ir likteņa dāvana. Esiet pateicīgi cilvēkam, kurš ir jums līdzās, par šīm sajūtām.
Iedvesmojies pati un iesaki draugiem!