30. aprīlī Stiklu internātpamatskolā svinēs skolas 60 gadu jubileju. Uz tikšanos aicināti ne tikai mācību iestādes absolventi un viņu vecāki, bet arī bijušie skolas pedagogi un tehniskie darbinieki. Svētki sāksies plkst. 19, bet viesu reģistrēšana – plkst. 17.
Skolu bērniem ar garīgās attīstības traucējumiem Stiklos atvēra 1954. gadā, bet 20. gadsimta sākumā šeit mācījās fabrikas strādnieku bērni, vēlāk, 1936. gadā, Stiklos izveidoja divgadīgo lauksaimniecības skolu. Šogad skolā ir 85 audzēkņi, 29 pedagogi un 23 tehniskie darbinieki.
“Nemainīgi zinoši, gudri, radoši, darbīgi un entuziasma pilni ir mūsu pedagogi, kā arī mūsu īpašie bērni, kuri Stiklu skolā gūst pamatu visai turpmākai dzīvei. Tikpat darbīgi, izturīgi un labestīgi ir mūsu skolas tehniskie darbinieki, bez kuriem skolas bērni nebūtu samīļoti, aprūpēti, paēdināti,” saka Stiklu internātpamatskolas skolotāja Kristīne Šteinberga.
Stiklu internātpamatskolā uzņem audzēkņus ar valsts un pašvaldību medicīniski pedagoģisko komisiju atzinumiem par diagnozēm F-70, F-71 un F-72. Skolēni var iegūt vispārējo pamatizglītību un profesionālo pamatizglītību. Sākot ar 5. klasi, audzēkņiem ir iespēja apgūt dažādus arodus: kokapstrādi, metālapstrādi, mājturību, lauksaimniecības un šūšanas pamatus. Pēc pamatizglītības iegūšanas skolēniem tiek dota iespēja iegūt pirmā līmeņa profesionālo kvalifikāciju kā galdnieka un pavāra palīgam, saņemot apliecību par profesionālās pamatizglītības iegūšanu. Audzēkņiem ar vidēji smagiem un smagiem garīgās attīstības traucējumiem (diagnoze F-71 un F-72) ir iespēja skolā mācīties 12 mācību gadus. Pēc mācību stundām skolēni aktīvi iesaistās dažādās nodarbībās un pulciņos: vokālajā un mūzikas ansamblī, korī, deju kolektīvā, sportā, šūšanas, rokdarbu, novadpētniecības, kokapstrādes, foto, runas mākslas, noformēšanas un metālapstrādes pulciņā. Piedaloties Eiropas līmeņa sporta sacensībās, skolas sportisti iegūst godalgotas vietas.
Laika gaitā skola ir mainījusies, kļuvusi vizuāli pievilcīgāka un modernāka, Stiklos aktīvi izmanto informācijas tehnoloģijas. Skola ir pielāgota personām ar fiziskiem traucējumiem – ir izveidota uzbrauktuve pie skolas ēkas. Kopš 2005. gada par novada, skolas vai projektu līdzekļiem skolā ir notikuši dažādi renovācijas darbi: internāta atpūtas telpas remonts, logu, durvju nomaiņa, klašu telpu remonts, internāta dušas telpu remonts, katlu mājas un siltumtrases renovācija, ugunsdrošības sistēmas uzstādīšana internātā, skolas gaiteņu remonts un durvju nomaiņa, jaunie mākslinieku apgleznojuši ēdnīcas ēdamzāles sienu, izveidots āra trenažieru laukums. Lai realizētu dažādus projektus, 2013. gadā nodibināta biedrība “Annahite”. Tās aktīvisti jau paplašinājuši rotaļlaukumu un iekārtojuši zaļo darbnīcu.
Informāciju sagatavoja
Marlena Zvaigzne
Ventspils novada pašvaldības
informatīvā izdevuma
“Ventspils Novadnieks” redaktore