Spiegu priekšnieki “apklusināja” Aizsardzības ministriju un FIB pētniekus, kuri atklāja pārliecinošus pierādījumus tam, ka COVID-19, visticamāk, noplūdis no Ķīnas laboratorijas, raksta The New York Post.
Rezultātā viņu atklājumi netika iekļauti 2021. gada augusta ziņojumā prezidentam Baidenam par globālās pandēmijas izcelsmi.
Šajā ziņojumā tika secināts, ka vīruss, kas izraisīja COVID, “iespējams, nebija ģenētiski izstrādāts”.
Pēc pandēmijas uzliesmojuma Uhaņā, Ķīnā, trīs Aizsardzības izlūkošanas aģentūras zinātnieki sāka mēģināt precīzi noskaidrot, no kurienes tā nāk — vai SARS-CoV-2 no sikspārņiem pārlēca cilvēkos, vai vīruss ir cilvēka radīts un cēlies no laboratorijas negadījuma.
“Zoonotiskās izcelsmes” teoriju atbalstīja spēcīgi sabiedrības veselības iestādes locekļi, tostarp doktors Entonijs Fauci, bet jautājumi par iespējamu “laboratorijas noplūdi” tika atkārtoti noraidīti kā sazvērestības teorija.
Taču pētnieku analīzē tika apkopoti desmitiem datu punktu par labu laboratorijas noplūdei, salīdzinot ar “pierādījumu nepietiekamību, kas apstiprina dabiskās izcelsmes teoriju”, The Post pastāstīja avots, kas pazīstams ar izmeklēšanu.
Analīzi veica Džons Hārdams, Roberts Katlips un Žans Pols Kretjēns, trīs Aizsardzības izlūkošanas aģentūras Nacionālā medicīniskās izlūkošanas centra zinātnieki, kura uzdevums ir izpētīt iespējamos bioloģisko ieroču draudus un bīstamas infekcijas slimības.
Starp viņu nosodošajiem atklājumiem:
– COVID vīruss ietvēra funkciju, kas ļauj vieglāk pārnest cilvēkus un kas tika uzbūvēta līdzīgi kā aprakstīts vairākus gadus vecā ķīniešu pētījumā.
– Ķīnas militārais pētnieks iesniedza pieteikumu COVID-19 vakcīnas patentam tikai dažas nedēļas pēc vīrusa pirmās sekvencēšanas 2020. gadā. (Viņš vēlāk nomira, nokrītot no bēdīgi slavenā Uhaņas Virusoloģijas institūta jumta, saskaņā ar ASV izmeklētāju datiem.)
– WIV pētnieki strādāja ar ASV pētniekiem, kuri apmācīja viņus konstruēt vīrusus, neatstājot pēdas no to izstrādes.
Tā vietā, lai pastiprinātu šos atklājumus, tie tika ignorēti, jo Nacionālās izlūkošanas direktore Avrila Hainesa gatavoja savu ziņojumu par COVID izcelsmi, ko Baidens lika 2021. gada maijā.
“Zinātnieki, kuriem bija zināšanas par šo tēmu, tika apklusināti,” sacīja avots, norādot, ka Baidens un citi palika “pilnīgi neapzināti” par pierādījumiem, ka SARS-CoV-2, iespējams, ir noplūdis no laboratorijas.
Spiegu priekšnieki arī aizliedza zinātniekiem dalīties ar informāciju ar Kongresu — pat pēc tam, kad senators Čaks Graslijs tos nepārprotami pieprasīja 2021. gada marta vēstulē — vai atspēkot kopš Fauci pamudināto 2020. gada maija dokumentu, ka centās diskreditēt laboratorijas noplūdes teoriju.
“Tas būs oficiālā izlūkošanas produkta pamats,” sacīja cits avots, kas pazīstams ar zondi.
Viņiem arī tika ieteikts nedalīties ar saviem atklājumiem ar FIB, kas bija vienīgā ASV izlūkošanas aģentūra, kas secināja, ka laboratorijas noplūde ir visticamākā teorija aiz COVID, piebilda avoti.
Saskaņā ar Austrālijas laikraksta iepriekš ziņotajiem komentāriem, visi trīs tika informēti, ka FIB bija ” atkāpies no rezervācijas “, kad tā kļuva par vienīgo aģentūru, kas secināja, ka laboratorijas noplūdes teorija ir iespējama.
FIB zinātniekam Džeisonam Bananam un viņa komandai, kas vada paralēlo zondi, arī nekad netika piedāvāts uzaicinājums uz Baltā nama brīfingu, vēsta Wall Street Journal , kas pirmo reizi ziņoja par zinātnieku palikšanu malā.
“Kā vienīgā aģentūra, kas novērtēja, ka laboratorijas izcelsme ir lielāka iespējamība, un aģentūra, kas izteica visaugstāko uzticības līmeni pandēmijas avota analīzei, mēs paredzējām, ka FIB tiks lūgts piedalīties instruktāžā,” sacīja Bannans.
“Man šķiet pārsteidzoši, ka Baltais nams to nejautāja.”
Genomisks novērtējums apstiprināja laboratorijas noplūdes teoriju
Džons Hārdams, Roberts Katlips un Žans Pols Kretjēns savā izmeklēšanā bija noskaidrojuši, ka “smailes proteīna” reģions, kas ļāva vīrusam iekļūt cilvēka šūnās, atspoguļo metodes, kas aprakstītas 2008. gada ķīniešu dokumentā, kas tika izstrādāts Uhaņas Virusoloģijas institūtā.
Šo rakstu publicēja tagad bēdīgi slavenā Uhaņas Virusoloģijas institūta (WIV) pētnieki, kur ASV valdība finansēja tā sauktos “ funkciju ieguves ” pētījumus, kas palielina vīrusu infekciozitāti, ilgi pirms pandēmijas.
Dr. Ši Džengli, bēdīgi slavenā WIV “sikspārņu dāma”, un viņas virusologu komanda apguva savas metodes arī ASV laboratorijā Galvestonā, Teksasā, kur viņi iemācījās izveidot visu koronavīrusa genomu ar “nevainojamu montāžu, Saskaņā ar avotiem, kas ir tuvu zondei, kuri uzskata, ka viltība, visticamāk, tika izmantota SARS-CoV-2 vīrusa konstruēšanai.
Turklāt Džou Jusens, ķīniešu militārais pētnieks, kurš strādāja ar WIV, 2020. gada 24. februārī pieteicās COVID vakcīnas patentam — šim varoņdarbam bija vajadzīgs vismaz sešu mēnešu darbs, lai gan SARS-CoV-2 nav. pilnībā secīgi līdz 2020. gada janvāra beigām.
“Viņam bija jābūt šādai secībai jau krietni agrāk,” piebilda kāds avots, norādot, kā Džou arī nokrita līdz nāvei no WIV jumta 2020. gada maijā, vēlāk apgalvoja ASV izmeklētāji.
Kļūdaina instruktāža
Iespējamās slēpšanas rezultāts ir tāds, ka Heinss informēja Baidenu, ka 2021. gadā izlūkošanas kopienā dominējošāks uzskats par COVID izcelsmi bija tāds, ka vīruss ir pārlēcis no dzīvniekiem uz cilvēkiem.
Tajā laikā vismaz četras izlūkošanas aģentūras — kopā ar Nacionālo izlūkošanas padomi, augstāko izlūkdienesta darbinieku grupu, kuru Heinss uzraudzīja — uzskatīja, ka zoonozes pārnešana ir visticamākais izskaidrojums, teikts ceturtdienas Wall Street Journal ziņojumā.
Proti, CIP un vismaz divas citas aģentūras ieņēma neitrālu nostāju par vīrusa iespējamo izcelsmi.
Nacionālā izlūkošanas biroja direktors sacīja Wall Street Journal, ka parasti atsevišķu aģentūru amatpersonas neierodas uz šāda veida prezidenta instruktāžu.
Spox arī apgalvoja, ka instruktāžā tika iekļautas dažādas perspektīvas.
“Nacionālās izlūkošanas direktora birojs un Nacionālās izlūkošanas padomes darbs saistībā ar Covid-19 izcelsmi atbilda visiem izlūkošanas kopienas analītiskajiem standartiem , ieskaitot objektivitāti,” apgalvoja pārstāve.
“Kļūdaina” Covid-19 izcelsmes zonde
Pagājušajā mēnesī The Post ziņoja par trauksmes cēlēju dokumentiem, kuros apgalvots, ka federālo dotāciju dokumenti, kuros aprakstīts tā sauktais “plāns” vīrusu radīšanai, kas izraisa COVID-19, varētu būt nepareizi klasificēti.
Tā rezultātā izlūkošanas kopienas veiktā pandēmijas izcelsmes izmeklēšana, iespējams, bija “kļūdīga”, kā norāda šis trauksmes cēlējs, Jūras korpusa pulkvežleitnants Džozefs Mērfijs.
Dotācijas priekšlikums, kas pazīstams kā Project DEFUSE, tika ievietots digitālajā portālā klasificētiem dokumentiem, kas nav publiski pieejami, lai gan valdība to nebija klasificējusi. Daži zinātnieki to ir aprakstījuši kā “smēķēšanas ieroča” pierādījumus, kas atbalsta laboratorijas noplūdes teoriju.
DEFUSE sīki izstrādāti plāni izstrādāt koronavīrusu ar vīrusam identiskām īpašībām.
Arī kopš 2021. gada augusta brīfinga Enerģētikas ministrija, kas pārrauga daudzas Amerikas Savienoto Valstu laboratorijas un pētniecības centrus, ar “zemu pārliecību” secināja, ka laboratorijas noplūdes teorija ir visticamākā.
FIB zinātnieks Džeisons Bannans uzskata, ka nespēja paziņot visu pierādījumu klāstu nākotnē prasa dziļāku ieskatu COVID-19 izcelsmē.
“Tas, kas nonāca izlūkdienesta kopienas kabinetā, ir jāpārskata atkārtoti,” žurnālam Journal sacīja Džeisons Bannans.
“FIB jau sen ir novērtējis, ka COVID pandēmijas izcelsme, visticamāk, bija laboratorijas incidents Uhaņā,” intervijā laikrakstam The Post sacīja FIB pārstāvis.
“FIB aģenti un analītiķi pētīja izlūkdatus un veica vairāk nekā 200 intervijas ar vairāk nekā 80 cilvēkiem kopš pandēmijas sākuma.”
Tiek uzskatīts, ka COVID-19 vīruss ir nogalinājis vairāk nekā 1,2 miljonus amerikāņu kopš tā sākuma aptuveni 2019. gada beigās līdz 2020. gada sākumam.