Naktī uz 17.novembri Latvijas debesīs varējām vērot dabas parādību, kuru sauc par Mēness halo. Astronomijā tā oficiālais nosaukums ir 22° halo. Izmantotā fotogrāfija 17.novembrī tapusi Liepājā, ap 3 naktī.
Vikipēdijā varam uzzināt, ka tā ir atmosfēras optiska parādība, kas sastāv no oreola, kura šķietamais diametrs ir aptuveni 22° ap Sauli vai Mēnesi. Ap Sauli to var saukt arī par saules halo. Ap Mēnesi to sauc arī par mēness gredzenu, vētras gredzenu vai ziemas oreolu. Tas veidojas, kad saules vai Mēness gaismu lauž miljoniem sešstūrainu ledus kristālu, kas suspendēti atmosfērā. Tā rādiuss, skatoties no Zemes, ir aptuveni izstieptas rokas garums rokas attālumā.
Folklorā teikts, ka mēness gredzeni brīdina par vētru tuvošanos. Tāpat kā citi ledus halo, 22° halo parādās, kad debesis klāj plāni spalvu vai cirrostratus mākoņi, kas bieži nāk dažas dienas pirms lielas vētras frontes.
Tomēr tie paši mākoņi var rasties arī bez jebkādām saistītām laikapstākļu izmaiņām, padarot 22° halo par neuzticamu kā sliktu laikapstākļu pazīmi.