Arī Latvijā tur, kur ir atpūtnieku masas, vienmēr tiek ieviesti jauni noteikumi. Līdz sodiem par čurāšanu jūrā gan vēl neesam tikuši, tomēr arī šajā jomā Eiropā jau tapušas un vēl top izmaiņas.
Arī Itālijas kūrorts Amalfi tikko paziņoja, ka ievieš īpašas uzraudzības sistēmas, ņemot vērā arvien pieaugošo atpūtnieku skaitu. Maljorkā cīnās pret dzerošajiem tūristiem, un, ja gadīsies ieķert par daudz, joku no varas iestādēm būs maz.
Nesen tika noteikts bikini aizliegums Lignano pilsētā Itālijā un Spānijas Malagas provincē Kosta del Solā, tagad arī urinēšana jūrā var būt patiešām dārga – un ne tikai tūristiem!
Kopš 2004. gada Malagas pludmalēs Vidusjūrā atpūtnieki tiek sodīti par kakāšanu jūrā. Tikai sodi ir salīdzinoši lēti. 300 eiro un acīmredzot neviens par to īsti nezināja. Arī Galisijas pilsētā Vigo Atlantijas okeāna piekrastē jau trīs gadus ir attiecīgs regulējums – arī šeit tas maksā “tikai” 300 eiro.
Kā viņi vēlas to kontrolēt?
Taču tagad lietas kļūs nopietnas (un dārgākas), brīdina Kosta del Solas pašvaldība. Bet: Kā tieši visa lieta tiks sodīta, nav zināms. “Iespējams, būs grūti pierādīt šī standarta pārkāpumus, jo īpaši ūdenī,” sacīja Terēa Porasa, pilsētas pludmales lietu padomniece. Viņa paļaujas uz citu atpūtnieku atbildības sajūtu.
Jo urinēšanas aizlieguma fons ir ne tikai tas, ka tas ir vienkārši pretīgi. Vismaz mierīgos ūdeņos un koraļļu tuvumā urīns var sabojāt rifus. Cita starpā tāpēc, ka urīnviela bieži satur medikamentus un antibiotikas, kas, pēc ekologu domām, var izjaukt ekosistēmas līdzsvaru.