Kā liecina meteorologu apkopotā informācija, jau vakardienas, 6.februāra izskaņā atmosfēras spiediens Latvijas teritorijā sasniedza no 783 mm/Hg valsts rietumu pusē, līdz 785 mm/Hg Latvijas austrumu pierobežā.
Kā jau šonedēļ daudzos medijos tika ziņots, šie rādītāji ir ļoti tuvi Latvijas rekordam, 792,9 mm/Hg, kas tika fiksēts 1946.gadā Alūksnē. Šā brīža prognozes liecina, ka šis rekords netiks pārspēts, iespējams, varētu ”krist” šajā gadsimtā sasniegtie 791 mm/Hg, kas reģistrēti pirms 17.gadiem, 2008.gada 4.janvārī Alūksnē. Un, ja tomēr arī tas ”nekritīs”, pavisam noteikti tiks pārspēti pirms 10 gadiem, 2015.gada 16.-17.martā reģistrētie 788,6 mm’Hg
Kā liecina prognozes, rīt ap pusdienlaiku Alūksnē atmosfēras spiediens būs 789 mm/Hg
Tabulā redzat prognozes 7.februārim Rīgai. Grafikā redzams, ka ļoti augsts spiediens (virs 780 mm/Hg) Latvijā saglabāsies līdz 12. februārim, un arī Rīgā ”pīķis”, ap 788 mm/Hg tiek prognozēts šodien ap pusdienlaiku.
Ņemsim arī vērā, ka Latvijā ir tikai pārdesmit oficiālās meteoroloģiskās novērojumu stacijas, tāpēc pastāv liela varbūtība, ka sasniegsim arī 790 mm/Hg. Barometri ir daudzos mājokļos un šodien varētu būt tā reize, kad sekošana to rādījumiem būs gana aizrautīga nodarbe.
Savukārt raksta titulattēlā redzat, ka Latvija šodien atradīsies pavisam tuvu anticiklona centram. Tajā atmosfēras spiediens var sasniegt arī 792-793 mm/Hg atzīmi.
Un, protams, atcerēsimies arī par meteoatkarību jeb meteopātiju – jutību pret laikapstākļiem, kas visbiežāk ir novērota cilvēkiem ar hroniskām saslimšanām un vecāka gadagājuma cilvēkiem. Pieaugušiem cilvēkiem var būt tādi simptomi kā galvassāpes, troksnis ausīs un galvā, asinsspiediena izmaiņas, sirdssāpes vai miega traucējumi. Neierasti augstam vai zemam atmosfēras spiedienam pieturoties vairākas dienas, cilvēka organisms adaptējas un pašsajūta pakāpeniski uzlabojas.