Gardas un vairākās paaudzēs iecienītas kūciņas, kurā izcepsim divus smilšu biskvītus, starp tiem uzziedīsim ābolu džemu, apziedīsim ar īpašu glazūru un sagriezīsim iegarenās kūciņās. No tā arī cēlies šo kūciņu loksnīšu nosaukums, jo gan to pildījums, gan glazūra var būt ļoti daudzveidīgi. Šoreiz viens no vienkāršākajiem šo kūciņu variantiem.
Mīklai vajadzēs 330 gramus miltus, 130 gramus cukuru, 200 gramus sviestu, 1 olu, ceturtdaļu tējkarotes vaniļas cukuru, un pusi tējkarotes etiķī dzēstas sodas. Pildījumam izmantosim 250 gramus ābolu džemu vai ievārījumu, bet glazūru gatavosim no 1 olas baltuma, šķipsniņas sāls, 230 gramiem pūdercukura, 1 tējkarotes citrona sulas un 1 pilnākas tējkarotes sviesta.
Olu kārtīgi, gaišā masā, sakuļam ar cukuru un vaniļas cukuru. Pievienojam miltus, dzēsto sodu, ar mikseri viegli apmaisām sausu drupaču masā, pievienojam mīksti atlaidinātu vai izkausētu un pietiekoši atdzesētu sviestu, apmaisām, pārliekam uz darba virsmas un kārtīgi samīcām mīkstas un viegli pie rokām līpošas mīklas bumbā. Ietinam to plēvē un liekam 30 minūtes ledusskapī.
Uz darba virsmas izklājam cepešpannas lielumā izgrieztu cepampapīra loksni, viegli pārkaisām to ar miltiem, liekam virsū atdzesēto mīklu un izrullējam 3-4 mm biezā plācenī. Sagriežam to divās vienādās daļās, kopā ar cepampapīru pārliekam cepešpannā, 200 grādos cepam 15-18 minūtes jeb, kamēr mīkla sacepas viegli zeltaina.
Pēc tam izcepto, kopā ar izmantoto cepampapīru, pārliekam uz darba virsmas, vienu no biskvītiem apziežam ar džemu vai ievārījumu un pārsedzam ar otru biskvītu.
Glazūrai izkausējam un atdzesējam sviestu. Bļodiņā vieglās putās sakuļam olas baltumu ar šķipsniņu sāls, nepārtraucot kulšanu pakāpeniski pievienojam pūdercukuru, kārtīgi sakuļam visu gludā masā, pielejam citrona sulu, rūpīgi samaisām, pievienojam izkausēto sviestu, viegli sakuļam un uzziežam šo masu virs sagatavotās kūkas.
Kad glazūra pilnībā sacietējusi, ar nazi rūpīgi sagriežam to iegarenas formas kūciņās un pasniedzam gardumu galdā.
Iedvesmojies pats un iesaki draugiem!