Klasiski slinkie kāpostu tīteņi iegūs gardu papildus sulīgumu, ja tajos rīsu vietā izmantosiet miežu putraimus. Katrai saimniecei būs arī savas tradīcijas mērces gatavošanā, jo to varam gatavot gan ar krējumu, gan bez tā. Arī šoreiz krējumu mērcei pievienosim nevis pirms, bet pēc cepšanas.
Izmantosim 400 gramus maltu liellopu gaļu, 200 gramus kāpostus, 40 gramus miežu putraimus, 1 burkānu, 2 sīpolus, 1 karoti tomātu pastas, 2 karotes augu eļļas, 3 karotes rīvmaizes, 1-2 ķiploka daiviņas, 1 papriku, pusi tējkarotes cukura, sāli un piparus vai citas garšvielas.
Miežu putraimus novārām līdz gatavībai un nedaudz atdzesējam. Kāpostus sagriežam iespējami sīkāk, beram bļodiņā, pievienojam sāli, ar rokām saspaidām, lai kāposti atsulotos un nospiežam lieko šķidrumu. Vienu sīpolu sablendējam vai citādi sasmalcinām, pievienojam bļodiņā pie kāpostiem, pievienojam malto gaļu, novārītos miežu putraimus, pievienojam sāli, piparus vai citas garšvielas un visu kārtīgi samaisām. No sagatavotās masas ar rokām veidojam iegarenas formas kotletes, apviļājam rīvmaizē vai miltos un sagatavoto izkārtojam atbilstoša lieluma cepamformā.
Pannā uzkarsētā augu eļļā beram apcepties sīkāk sagrieztu sīpolu, pēc tam pievienojam rupji sarīvētu burkānu, sakapātus ķiplokus, sīkāk sagrieztu papriku, tomātu pastu, apmaisot visu nedaudz pasautējam, pielejam sev vēlamu daudzumu ūdens, pievienojam sāli, cukuru, piparus vai citas garšvielas, apmaisot sagaidām vārīšanās sākumu un pārlejam šo mērci formā uz tīteņiem.
Ja nepieciešams, pielejam vēl nedaudz ūdens, pārsedzam formu ar foliju, liekam līdz 220 grādiem uzkarsētā krāsnī, pēc 25 minūtēm foliju noņemam un turpinām cepšanu vēl aptuveni 20 minūtes. Pēc izcepšanas pārkaisām ar zaļumiem, pasniedzam galdā un papildinām ar krējumu.
Iedvesmojies pats un iesaki draugiem!