Krievijas Federācijas vadītājs apliecināja, ka Krievijas militārās tehnoloģijas ir priekšā konkurentiem. Tajā pašā laikā Ukrainas kara sešos mēnešos viņa armija izrādījās daudz sliktāka, nekā gaidīts. Maz ticams, ka tas veicinās ieroču tirdzniecību, uzskata aģentūra Reuters.
15.augustā Krievijas prezidents Vladimirs Putins forumā “Armija-2022” sacīja, ka Krievija ir gatava pārdot “uzlabotus ieročus” saviem partneriem visā pasaulē. Tajā pašā laikā agresorvalsts armija Ukrainas kara sešos mēnešos sevi parādīja daudz sliktāk, nekā gaidīts. Par to raksta Reuters žurnālists Marks Treveljans.
“No divām lielākajām Ukrainas pilsētām atstumtie karaspēki, kas lēnām virzās uz priekšu ar lieliem zaudējumiem austrumu provincēs, ir izrādījušies nepārliecinoša Krievijas militārās rūpniecības demonstrācija,” komentē žurnālists.
Šodien, atklājot forumu Maskavas apgabalā, Putins uzsvēra, ka Krievijas tehnoloģijas par gadiem apsteidz konkurentu ražoto. Jo īpaši Kremļa vadītājs runāja par “augstas precizitātes ieročiem un robotiku”, ko Krievijas Federācija ir gatava piedāvāt saviem biznesa partneriem.
Tomēr, kā atzīmē Treveljans, karš Ukrainā var iedragāt Putina reklāmas kampaņu.
“Sabrūkot ekonomiskajām attiecībām ar Rietumiem, Krievija ir kļuvusi vēl vairāk atkarīga no ieroču tirdzniecības nekā iepriekš, tāpēc nav pārsteidzoši, ka Putins tik ļoti vēlas to popularizēt pēc iespējas vairāk klientu, kas nav Rietumu valstis. Lielā problēma viņam ir tas, ka Krievijas karš pret Ukrainu kļuva par katastrofu Krievijas militārpersonu uzticamībai – viņu rīcība bija ļoti slikta ieroču reklāma,” sacīja Rūta Deiermonda, Londonas King’s College Militāro studiju nodaļas vecākā pasniedzēja.
Savukārt atvaļinātais amerikāņu ģenerālis Bens Hodžess atgādināja, ka Krievijas augstas precizitātes raķešu kļūmju īpatsvars kara laikā Ukrainā sasniedza 60%.
Tajā pašā laikā pret agresorvalsti noteiktās sankcijas šobrīd nedod krieviem iespēju iegādāties nepieciešamos komponentus ieroču ražošanai ārvalstīs, kas negatīvi ietekmēs arī Krievijas Federācijas militāri rūpniecisko kompleksu.
Kas pērk ieročus no Krievijas?
Krievija ieņem otro vietu aiz ASV pēc ieroču pārdošanas apjoma aptuveni 15 miljardu dolāru apmērā gadā, kas ir gandrīz piektā daļa no pasaules eksporta tirgus.
Kā vēsta Reuters, atsaucoties uz Stokholmas Starptautiskā miera pētniecības institūta datiem, laika posmā no 2017. līdz 2021.gadam 73% no šiem pārdošanas apjomiem nākuši tikai no četrām valstīm – Indijas, Ķīnas, Ēģiptes un Alžīrijas.
Atgādinām, ka 15. augustā Krievijas prezidents Vladimirs Putins uzstājās forumā Armija-2022, kura laikā izteica vairākus skaļus un apšaubāmus paziņojumus. Īpaši Kremļa vadītājs uzteica Krievijas “daudzsološos ieročus”, kas it kā pārspēj Rietumu ražoto, un pauda pārliecību, ka Krievijas Federācijai “dažādos kontinentos ir daudz sabiedroto, partneru un domubiedru”.