Starp tā sauktajām “vakar” un “rītdienas” salām atrodas starptautiskā datuma līnija.
Vai zinājāt, ka Bēringa šauruma vidū atrodas divas salas, kuru attālums ir mazāks par četriem kilometriem, no kurām viena atrodas Krievijas laika joslā, bet otra – Amerikas laika joslā?
Tās ir ledus laikmeta paliekas, Diomedes salas, no kurām vistālāk uz rietumiem esošā Lielā Diomede pieder Krievijai un vistālāk uz austrumiem esošā Mazā Diomede pieder ASV. Valsts robeža tika novilkta starp salām, kad Krievija 1867. gadā pārdeva Aļasku ASV.
Mūsdienās salas ir apdzīvotas tikai Amerikas pusē, aptuveni simts. Iso-Diomede kalpoja par Padomju Savienības militāro bāzi Otrajā pasaules karā, pēc kura salas vietējie iedzīvotāji tika piespiedu kārtā pārvietoti uz cietzemi Sibīrijas pusē. Pēc kara robežu sauca par “ledus priekškaru” aukstā kara garā.
Salas tika nosauktas Svētā Diomeda vārdā. To piemiņas diena tiek atzīmēta 16. augustā, kad 1728. gadā salas apmeklēja dāņu pētnieks Vituss Bērings. Taču pirms viņa 1648. gadā salas jau bija apmeklējis krievu pētnieks Semjons Deežņovs. Bēringa vārdā nosaukts arī salas apņemošais jūras šaurums.
Šaurums starp salām ir aptuveni četrus kilometrus plats un caur to iet arī starptautiskā datuma līnija, tāpēc salas dzīvo dažādās dienās, lai arī atrodas blakus viena otrai.
Kopumā laika starpība starp Pieni-Diomede un Iso-Diomede ir 21 stunda, un salas rotaļīgi dēvē par “vakardienas” un “rītdienas” salām. Tāpēc 2025. gads jau ir sācies Lielā Diomede, savukārt Mazā Diomede gads mainās tikai 11 stundas vēlāk nekā Latvijā.