Saskaņā ar Melburnas universitātes asociētā profesora Aleksa Pļakova teikto, gadījums ir tik reti sastopams, ka tā iespējamību nav iespējams pat statistiski izmērīt. Kāda austrāliete dzemdējusi cita pāra bērnu pēc tam, kad auglības klīnika viņai iedeva nepareizu embriju, vēsta CNN.
Kļūda tika atklāta februārī, kad vecāki, kuriem bija bērns, pieprasīja savu atlikušo embriju pārnešanu citam auglības ārstēšanas pakalpojumu sniedzējam.
Tomēr Monash IVF uzņēmums, kas bija atbildīgs par pāra auglības ārstēšanu, gatavojoties pārvietošanai, savā krātuvē atklāja papildu embriju. Tajā brīdī kļuva skaidrs, ka pāris saņēmis nepareizu embriju.
Monash IVF, kas Austrālijā pārvalda vairāk nekā simts auglības klīnikas, paziņojumā norādīja, ka uzņēmuma darbiniekiem “salauza sirdi” kļūda, kas tiek uzskatīta par pirmo Austrālijas vēsturē.
Pēc uzņēmuma domām, sajaukšana bija “cilvēcīgas kļūdas” rezultāts.
”Monash IVF vārdā es vēlos teikt, ka man ir patiesi žēl par notikušo. Mēs turpināsim atbalstīt pacientus šajā ārkārtīgi satraucošajā periodā,” teikts uzņēmuma izpilddirektora Maikla Knapa paziņojumā.
Knaps teica, ka ir pārliecināts, ka tā ir “izolēta kļūda”, un uzņēmums plāno pastiprināt piesardzības pasākumus savās klīnikās.
“Mēs arī pasūtījām neatkarīgu pētījumu un esam apņēmušies pilnībā īstenot tā ieteikumus,” sacīja Knaaps.
Monash IVF nav publiskojis lietā iesaistīto personu vārdus, bērna dzimšanas datumu vai bērna aizbildnību.
Incidents notika Monash IVF klīnikā Brisbenā, Kvīnslendā. Saskaņā ar CNN informāciju štata likumi par bērna likumīgajiem vecākiem atzīst dzimšanas māti un viņas partneri.
Ārkārtīgi reta kļūda
Melburnas universitātes asociētais profesors Alekss Pļakovs šo gadījumu nosauca par ārkārtīgi retu.
“Austrālijas reglamentējošais regulējums attiecībā uz mākslīgo apaugļošanu ir starptautiski atzīts par savu stingrību un pamatīgumu,” Pļakovs sacīja CNN ziņojumā.
”Šāda notikuma iespējamība ir tik maza, ka to nevar statistiski izmērīt”, viņš piebilst.
Tomēr Sāra Džeforda, Austrālijas juriste, kas specializējas surogātmātībā, saka, ka ir saņēmusi zvanus no klientiem, kuri ir nobažījušies par savu auglības ārstēšanu.
”Austrālijā mums nav juridiska precedenta tam. Mūsu tiesību aktos tiek pieņemts, ka dzimdējušie vecāki ir bērna likumīgie vecāki, taču to var apšaubīt, ja ģenētiskie vecāki nav piekrituši sava embrija izmantošanai.
Austrālijas un Jaunzēlandes auglības biedrība apgalvo, ka ir informēta par šo gadījumu, taču atgādina, ka šādi gadījumi ir reti.